مصوبات قرارگاه زیستی آذربایجان شرقی برای همه دستگاه ها لازم الاجراست

0 25

مصوبات قرارگاه زیستی آذربایجان شرقی برای همه دستگاه ها لازم الاجراست

دادستان عمومی و انقلاب استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: مصوبات قرارگاه زیستی و ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا برای همه دستگاه های اجرایی و مسئول لازم الاجراست.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان آذربایجان شرقی، دادستان عمومی و انقلاب استان آذربایجان شرقی، بابک محبوب علیلو در جلسه بررسی مسایل زیست محیطی و مدیریت پسماندهای شهری براهمیت و ضرورت جمع آوری، دفن و تفکیک زباله های بیمارستانی، پزشکی و خطرزا از سوی سازمان های مسئول تأکید کرد.
 

وی در این ارتباط به طور مشخص مسئولیت سازمان پسماند شهرداری تبریز و دانشگاه علوم پزشکی را یادآور شد و از سازمان محیط زیست استان خواست در راستای وظایف نظارتی به طور مستمر نسبت به فرایند جمع آوری، ‌دفن، تفکیک و تبدیل زباله های بیمارستانی به پسماندهای عادی اهتمام و عنداللزوم برای رفع نواقص احتمالی اقدام کند.
 

محبوب علیلو کنترل مبادی ورودی و خروجی شهر از جمله ترمینال های حمل و نقل جاده ای و فرودگاه ها با انجام تست های لازم و نیز ضدعفونی خیابان ها و اماکن عمومی را از دیگر ضرورت های پیشگیرانه در ارتباط با کنترل ویروس کرونا توصیف کرد و از شهرداری تبریز خواست انجام این مهم را با اولویت در دستور کار قرار دهد.
 

وی همچنین رعایت الزامات بهداشتی و حفاظتی از سوی کارگران و عوامل جمع آوری زباله های شهری را مورد توجه قرار داد.
 

دادستان عمومی و انقلاب آذربایجان شرقی تصریح کرد: در شرایط حساس کنونی امنیت روانی و حفظ سلامت شهروندان برای همه ما حائز اهمیت و دارای اولویت است و هیج کس نباید در ایفای مسئولیت و وظایف خود کوتاهی و یا قصور کند.
 

محبوب علیلو در واکنش به برخی گزارش های مردمی در ارتباط با تعطیلی مطب و یا خودداری برخی پزشکان از پذیرش بیمار، این اقدام را که به گفته وی ممکن است توسط عده قلیلی از پزشکان صورت گیرد به دور از اخلاق حرفه ای و سوگند پزشکی توصیف کرد و از آنان خواست به مانند سایر همکاران عزیز خود که به طور شبانه روزی  در درمان و معالجه بیماران فداکاری و ایثارگری می کنند  در این شرایط حساس در کنار مردم باشند و با نصب العین قرار دادن سوگند پزشکی به وظایف و مسئولیت های اجتماعی و حرفه خود عمل کنند.
 

دادستان عمومی و انقلاب آذربایجان شرقی در عین حال هشدار داد که در صورت مشاهده موارد خلاف و ادامه خودداری پزشکان از پذیرش بیماران برابر مقررات و قوانین ناظر به حوزه سلامت و پزشکی با آنان برخورد خواهد شد.
 

وی همچنیی از تلاش های بی شائبه کادر درمانی و پزشکی و پرستاری استان در سیر درمان و معالجه بیماران مبتلا به کرونا قدردانی کرد.
 

ویروس کرونا تاکنون در آذربایجان شرقی دو فوتی و ۱۴ مبتلا به دنبال داشته است.
 

برای مقابله با این ویروس و جلوگیری از شیوع آن همه مدارس و دانشگاه های در آذربایجان شرقی تا اطلاع ثانوی تعطیل شده و ساعات کاری اداری به مقدار دو ساعت کاهش یافته است.
 

در همین حال به مردم توصیه شده بهداشت فردی و عمومی را همچنان رعایت کنند و حتی المقدور از حضور در اماکن و محافل اجتماع محور خودداری کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.