مهاجرت روستائیان در مبداء کنترل شود تا در مقصد دچار مشکل نشویم

0 2

مهاجرت روستائیان در مبداء کنترل شود تا در مقصد دچار مشکل نشویم

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان غربی بیان داشت: اگر مهاجرت روستائیان در مبداء کنترل نشود ما در مقصد دچار مشکل خواهیم شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان آذربایجان غربی، دومین جلسه کارگروه پیش بینی و پیشگیری از گسترش بافت های ناکارآمد و حاشیه نشینی با اجرای طرح توانمند سازی جامعه روستایی، در دادگستری کل استان برگزار گردید.

 

در این جلسه حاتمی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با اشاره به معضلات و آسیبهای ناشی از حاشیه نشینی، هدف از اجرای این طرح را کنترل و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها با ایجاد طرحهای اشتغال زا و تشویقی برشمرد و تاکید کرد که اگر مهاجرت روستائیان در مبداء کنترل نشود ما در مقصد دچار مشکل خواهیم شد.

 

این مقام قضایی افزود: هدف این طرح رسیدن به اهداف تعیین شده در ماده ۸۰ برنامه ششم توسعه، یعنی کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با اولویت اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی، کودکان کار و مفاسد اخلاقی به میزان ۲۵ درصد تا پایان برنامه ششم توسعه می باشد.

 

حاتمی ادامه داد: برای اجرایی نمودن این طرح دهستان نازلوی شمالی به عنوان پایلوت تعیین گردیده و پس از آن به ترتیب اولویت، این طرح در سایر دهستانها نیز اجرا خواهد شد و بنا شده که ادارات و ارگانهای مجری با همکاری یکدیگر اقدامات عملی انجام دهند.

 

در پایان حاتمی با اشاره به اینکه این طرح مستمر بوده و در سالهای آتی نیز ادامه خواهد داشت، ابراز امیدواری کرد: با اجرای این طرح به میزان قابل ملاحظه ای از مهاجرت روستائیان به شهرها و گسترش حاشیه نشینی و به طبع آن آمار اعتیاد، طلاق، کودکان کار و مفاسد اخلاقی کاهش یابد.

 

۵۵۵

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.