نباید هیچ کارگاهی بسته و هیچ کارگری بیکار شود

0 2

نباید هیچ کارگاهی بسته و هیچ کارگری بیکار شود

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: نباید هیچ کارگاهی بسته و هیچ کارگری بیکار شود.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل آذربایجان غربی، علی اکبر گروسی در یکصد و یازدهمین جلسه شورای قضائی و برنامه ریزی دادگستری استان آذربایجان غربی و سازمانهای تابعه که با حضور نمایندگان منتخب مجلس شورای اسلامی استان آذربایجان غربی تشکیل گردید، با اشاره به جایگاه رفیع نمایندگی و مجلس شورای اسلامی به عنوان یک قوه عظیم و نهاد قانونگذاری کشور گفت:  انشاء ا… این جلسه فتح البابی شود تا با همفکری و هم اندیشی به رفع مشکلات استان بینجامد.

 

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی افزود: تمام ارکان کشور مجری قوانین مجلس شورای اسلامی هستند و مجلس شورای اسلامی کانون کارشناسان و نخبگان در امر قانونگذاری است و بنا به فرموده بنیانگذار کبیر انقلاب، امام خمینی (ره) مجلس عصاره فضائل ملت است. قوانین مصوب در مجلس شورای اسلامی سرنوشت کشور را تعیین می کنند.

 

گروسی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی می تواند با تصویب قوانین سعادت بخش جامعه را به رشد و پیشرفت سوق دهد، به همین دلیل اکنون که انتخابات با تمامی فراز و نشیبهای خود پایان یافته است، فصل کار و تلاش فرا رسیده و شما نمایندگان منتخب می بایست به وظایف و تکالیف خود در قبال مردم چه آنهایی که به شما رای داده اند چه آنهایی که رای نداده اند عمل کنند، چرا که نمایندگان مجلس وکلای تمام ملت ایران هستند و وظیفه اصلی و مهم نمایندگان قانونگذاری است.

 

این مقام قضایی به فراهم بودن زمینه های توسعه در استان اشاره کرد و گفت: استان آذربایجان غربی بیش از هر استانی نیاز به وحدت و همدلی دارد و ما مسئولین استان باید در جهت رشد و توسعه این استان که مردمی انقلابی و شهید پرور و دارای فارغ التحصیلان جوان و با انگیزه است برنامه ریزی لازم را بکنیم تا بتوانیم این استعدادها و تواناییها را در جهت رشد و توسعه استان بکار ببندیم.

 

وی ادامه داد: زمینه سرمایه گذاری چه داخلی و چه خارجی در استان فراوان است و ما باید اولویت خود را به دعوت و جذب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در استان قرار دهیم.

 

گروسی ادامه داد: قوه قضائیه در اجرای منویات مقام معظم رهبری در جهت جهش تولید و حمایت از تولیدکنندگان تمام توان خود را به کار بسته و ما نیز در استان تلاش خود را به رفع موانع و مشکلات تولیدکنندگان بکار بسته ایم بطوری که بسیاری از مشکلات تولیدکنندگان را در جلسات شورای پیگیری سیاستهای اقتصاد مقاومتی حل نموده ایم و حتی علی رغم شرایط کنونی یعنی شیوع ویروس کرونا این تلاشها تعطیل نشده است و سعی نموده ایم که مشعل تولید در استان روشن بماند چرا که اعتقاد ما این است که نباید هیچ کارگاهی بسته و هیچ کارگری بیکار شود چرا که بیکاری دارای نتایج سوء در جامعه است.

 

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه امروز دستگاه قضایی استان بار سنگینی را تحمل می کند و با مشکلات مختلفی از جمله دعاوی متعدد، جرایم متعدد و جمعیت کیفری قابل توجهی که ریشه اکثر آنها بیکاری و مرزی بودن استان است گفت: علیرغم نمامی این مشکلات و کمبودها چه از لحاظ نیروی انسانی، کمبود فضای فیزیکی و اعتبارات همیشه در خدمت مردم بوده ایم.

 

گروسی در ادامه با ستودن تلاش کارکنان دستگاه قضایی استان گفت: در ماههای پایانی سال ۹۸ در اجرای دستورات ریاست معظم قوه قضائیه در مورد تعیین تکلیف پرونده های معوق و مسن، کارکنان قضایی و اداری دادگستری استان با شروع کار جهادی و شبانه روزی خود توانستند ۷۷% از پرونده های مسن را مختومه نمایند و اوقات رسیدگی اکنون به روز و متناسب گردیده است.

 

وی افزود: با شمول رافت اسلامی و اعطای مرخصی به حدود ۵۰۰۰ نفر از زندانیان واجد شرایط سعی گردید که این زندانیان در این ایام در کنار خانواده های خود باشند که تعداد زیادی از این زندانیان در این ایام مشمول پایان محکومیت گردیده و دیگر به زندان بر نخواهند گشت و تعداد دیگر فرصتی برای جلب رضایت شکات خود بدست آورده اند که با اخذ رضایت از شکات خود این دسته از زندانیان نیز آزاد خواهند شد.

 

علی اکبر گروسی به روزمرگی مدیران استان اشاره کرد و گفت: نکته دیگری که قابل تامل است روزمرگی مدیران استان است. باید مدیران از روزمرگی در آیندو این نیازمند حمایت شما منتخبین است که مدیران قوی را ابقاء و مدیران قوی تر را ارتقاء دهید تا مدیران سالم به خدمت رسانی خود ادامه دهند.

 

گروسی ادامه داد: مشکل دیگر که دادگستری دارد فاصله بین جرم و اعلام جرم هست، متاسفانه از طرف نهادها وارگانهای متولی  دیر اعلام جرم می شود که شما بزرگواران می توانید در این زمینه مارا مساعدت کنید.

 

در این جلسه قاسمی معاون برنامه ریزی دادگستری استان به ارائه آمار و عملکرد دادگستری استان در سال ۹۸ پرداخت و گفت: با وجود تمامی کمبودها از جمله نیروی انسانی و فضای فیزیکی، دادگستری استان آذربایجان غربی رتبه دوم کشوری را از لحاظ تعیین تکلیف پرونده های معوق، رتبه سوم کشوری از لحاظ اجرای پابند الکترونیک داشته است و در مورد اجرای مجازات جایگزین حبس در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ رشد ۲۱۰% داشته است و در سایر زمینه ها نیز از جمله ابلاغ الکترونیک حمایت از تولید کنندگان استانی و مبارزه با پرونده های کلان اقتصادی بسیار خوب عمل نموده است و توانسته است ۹۰% برنامه ها ارائه شده از سوی قوه قضائیه را اجرا نماید که این رقم نسبت به سال ۹۷ حدود ۳۰% رشد داشته است.

 

در ادامه این جلسه هر یک از مدیران کل سازمانهای تابعه دادگستری استان آذربایجان غربی به ارائه مشکلات و نقطه نظرات خود که نیاز به اقدام از سوی نمایندگان مجلس در اجرای رسالت خود که قانون گذاری است پرداختند و در پایان نمایندگان منتخب مجلس شورای اسلامی استان در پاسخ به آنها مطالبی را بیان و قول مساعدتهای امیدوار کننده ای را دادند که می تواند در آینده نزدیک گشایش های فراوانی در مشکلات وکمبودهای دستگاه قضایی استان باشد.

 

نکته قابل توجه این جلسه خرسندی منتخبین مجلس استان از برگراری چنین جلسه ای برای ارائه خدمت رسانی های مطلوب رای مردم بود که نهایتا مقرر گردید هر سه ماه یکبار این جلسه برای پیگیری امور ورفع کامل مشکلات وموانع ونیز ایجاد تفاهم بیشتر برگزار شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.