نشست هماهنگی هیات بازرسی ستاد قوه قضائیه با رئیس کل دادگستری کرمان برگزار شد

0 2

نشست هماهنگی هیات بازرسی ستاد قوه قضائیه با رئیس کل دادگستری کرمان برگزار شد

رئیس کل دادگستری استان کرمان در نشست هماهنگی با هیات بازرسی ستاد قوه قضائیه و خواستار توجه ویژه مسئولان عالی قوه قضائیه به استان کرمان شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کرمان، یدالله موحد در این نشست گفت: کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور و با داشتن تنوع فرهنگی و اقلیمی نیازمند توجه جدی از سوی مسئولان می باشد.

نماینده دستگاه قضائی در استان کرمان بیان کرد:به نسبت جمعیت،نرخ جمعیت کیفری استان کرمان بالاست لذا می طلبد مسئولان توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.

این مقام قضائی در استان کرمان آخرین وضعیت منابع انسانی دادگستری استان را تشریح کرد و گفت:با برگزاری چندین دوره کارآموزی قضائی مشکل کمبود کادر قضائی تا حدودی در دادسراهای استان کرمان برطرف شده است اما هنوز در محاکم بدوی و تجدیدنظر با مشکل کادر قضائی مواجه هستیم .

موحد به کمبود کادر اداری در دادگستری استان کرمان هم اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح بومی گزینی تعداد قضات غیربومی استان کرمان از ۴۰درصد به ۱۷درصد کاهش یافته اند .

وی با بیان اینکه اقدامات عمرانی خوبی در دستگاه قضائی استان کرمان طی چند سال گذشته صورت پذیرفته است ،افزود:اما همچنان شاهد محرومیت ها و کمبودهایی در استان کرمان در بخش عمرانی هستیم و امیدواریم هرچه سریعتر برطرف گردد.

رئیس شورای قضائی استان کرمان گفت:با توجه به اینکه استان کرمان به عنوان قطب آموزش جنوب شرق قوه قضائیه در کشور مطرح است ضرورت دارد زیرساخت های لازم از جمله ساخت یک مجتمع آموزشی در دستور کار قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان کمبود تجهیزات اداری،امکانات رفاهی و رسیدگی به مشکلات منابع انسانی را از دیگر مشکلات دادگستری استان کرمان دانست و افزود:بایستی به تناسب ظرفیت و کمبودهای استان،بودجه در اختیار دادگستری قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.