هیات های اجرایی و نظارت رویکردهای پیشگیرانه را مد نظر قرار دهند

0 1

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان، در ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان کرمان بر تبیین نقش دستگاه های مختلف در برخورد با تخلفات و جرائم نیز تاکید کرد و افزود: به عنوان مثال، نیروی انتظامی در پیشگیری از هر یک از جرائم و تخلفات انتخاباتی نقش ویژه ای دارد و لازم است که برنامه های خود در این زمینه را تدوین و اعلام کنند.

وی بر اطلاع رسانی به داوطلبان، پیمانکاران واحدهای اقتصادی و مدیران درباره رد یابی پول های کثیف در روند انتخابات تاکید کرد وگفت: در روند رسیدگی به جرائم انتخاباتی نباید سرگرم مسائل خرد شد و باید به ریشه ها پرداخت.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد: کلیه بنگاه های تولیدی و پیمانکاران آنها نیز باید مراقبت لازم را داشته باشند که مورد سوء استفاده کاندیداها و طرفداران آنها قرار نگیرند.

موحد بر آمادگی نهادهای امنیتی و نظامی برای اجرای برنامه های لازم در زمان های حساس احتمالی نیز تاکید کرد و گفت: لازم است که کارشناسان روابط عمومی دستگاه های مختلف و صدا و سیما با استفاده از شبکه های ارتباطی، بخش هایی از کتب مربوط به فرمایشات رهبری درباره انتخابات را اطلاع رسانی کنند تا سطح آگاهی مردم، مدیران و جامعه ارتقاء یابد.

وی عنوان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، هر گونه استفاده از امکانات دولتی و یا ورود کارکنان به بحث های تبلیغی انتخابات در اسرع وقت به مدیران اطلاع رسانی می شود تا پیشگیری های لازم انجام شود.

مقام عالی قضائی در استان کرمان بر جلوگیری از تبلیغات زودهنگام نیز تاکید کرد و گفت: در این راستا باید اقدامات لازم را انجام داد و البته در مسیر نظارت بر روند تبلغیات کاندیداها باید به نحوی اقدام کنیم که شور انتخاباتی نیز حفظ شده و در موقعیت حساس کنونی، آسیبی به مشارکت حداکثری مردم وارد نشود.

موحد یادآور شد: مصادیق تبلیغات زودهنگام نیز احصاء شده و در اختیار کاندیداها ، احزاب و گروه ها قرار خواهد گرفت.

وی گفت: با توجه به تدوین برنامه معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در راستای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی، لازم است که جدول زمانبندی لازم برای برنامه های پیشنهادی نیز مشخص شده و بر روند اجرای این برنامه ها نیز نظارت لازم صورت گیرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: جلسات لازم در راستای برنامه تامین امنیت انتخابات در مرکز استان و شهرستان ها به صورت مستمر برگزار شده و لازم است که گزارش جلسات برگزار شده در اسرع وقت اطلاع رسانی و گزارش دهی شود.

موحد اظهارداشت: برای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی و جلوگیری از ایجاد شبهات و تجمعات احتمالی لازم است که هیات نظارت انتخابات در روند بررسی و احراز صلاحیت ها، برنامه های توجیهی برای احزاب، فعالان سیاسی و گروه های کنش گر در عرصه انتخابات برگزار کرده و اطلاع رسانی لازم را انجام دهد.

۶۶۶

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.