٣٩ شعبه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در استان آذربایجان‌غربی فعال است

0 6

٣٩ شعبه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در استان آذربایجان‌غربی فعال است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و دبیر ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به اهمیت اقدامات پیشگیرانه در خصوص تخلفات انتخاباتی، ٣٩ شعبه مقابله با جرائم انتخاباتی در این استان فعال است تا تخلفات با سرعت و دقت بیشتری رسیدگی شود.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان آذربایجان غربی، مرتضی حاتمی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و دبیر ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی آذربایجان‌غربی افزود: این شعبه‌ها در ١٠ حوزه انتخابیه استان، ١٧ شهرستان و ١٢ شعبه نیز در بخش‌ها و نقاط مختلف آذربایجان‌غربی فعال است و با رعایت اصل قانون انتخابات، با تخلفات احتمالی برخورد خواهند کرد.

 

وی با اشاره به مصادیق تخلف‌های انتخاباتی، بیان کرد: برای تبلیغ کاندیداها زمان‌هایی تعیین شده که اگر زودتر تبلیغاتی توسط نامزدها یا حامیان آنان صورت گیرد به عنوان تخلف با این عوامل برخورد می‌شود. 

 

حاتمی ضمن بیان اینکه استفاده از امکانات دولتی به نفع کاندیداها از دیگر عوامل تخلف‌هایی است که با آن برخورد قانونی می‌شود، اظهار داشت: حاشیه پراکنی و امیدآفرینی واهی در اذهان عمومی، راه‌اندازی کارناوال تبلیغاتی، چسباندن عکس‌های تبلیغاتی بر روی تابلوهای راهنما، چاپ عکس بزرگ و غیرمعقول، دروغ‌پردازی و جوسازی از دیگر مسائلی است که به عنوان تخلف انتخاباتی شمرده می‌شود. 

 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به قرارگرفتن در آستانه انتخابات، سامانه الکترونیکی سجام (سامانه جامع اطلاعات مردمی) دادگستری این استان آماده دریافت گزارش‌های مردمی در رابطه با تخلف‌های انتخاباتی است.

 

حاتمی افزود: ۱۰ هسته تخصصی در حوزه‌های مختلف در سامانه الکترونیکی سجام (سامانه جامع اطلاعات مردمی) این استان فعال شده و آماده دریافت گزارش‌های مردمی است.

 

وی ادامه داد: حوزه‌های مفاسد اداری، مالی، جرائم اقتصادی، جرائم مرتبط با منابع طبیعی، محیط زیست و منابع آب، مشروبات الکی، جرائم انتخاباتی، جرائم مرتبط با حوزه کار و کارگری، جرائم فضای مجازی و پیشگیری از تهیه و توزیع مواد مخدر از جمله این حوزه‌هاست.

 

وی اضافه کرد: ارسال گزارش تخلف‌ها در این حوزه‌ها از طریق سامانه سجام و به صورت الکترونیکی از اهم وظایف هسته‌های تخصصی است.

 

وی بیان کرد: سامانه sajam.scpd.ir فعال است و  متقاضیان می‌توانند اطلاعات و گزارش‌های خود را ثبت کنند.

 

سامانه سجام مخفف سامانه جامع اطلاعات مردمی و هدف از آن نظارت مردم بر کار مردم و مسوولان است.

 

 

 

۵۵۵

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.