پایان کشمکش ها بر سر مالکیت اراضی جنگلی حاشیه گرگان با تلاش دستگاه قضایی گلستان

0 4

پایان کشمکش ها بر سر مالکیت اراضی جنگلی حاشیه گرگان با تلاش دستگاه قضایی گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: پس از یکسال تلاش شبانه‌روزی دستگاه قضایی، اراضی جنگل النگدره  گرگان به نام منابع طبیعی سند خورد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان گلستان، هادی هاشمیان افزود:  بررسی اراضی ملی  برای جلوگیری از صدور سند به نام سودجویان از  دو سال پیش به یکی از قضات توانمند استان سپرده شد که پس از یکسال تلاش و نظارت مستمر برای ۲۰۸ هکتار از اراضی جنگلی النگدره به نام منابع طبیعی سند صادر شد.

رئیس کل دادگستری استان افزود: زمین های جنگلی النگدره  سند رسمی نداشت و همین امر سبب دست‌اندازی سودجویان و خرید و فروش اراضی جنگلی این مناطق که گران قیمت هستند، شده بود.

 

وی ادامه داد: اداره منابع طبیعی را مکلف کرده‌ایم زمین‌هایی که در این محدوده قرار دارند و در گذشته سودجویان سند رسمی گرفته‌اند، شناسایی و برای ابطال این اسناد اقدام کند.

 

این مقام ارشد قضایی استان گفت: تعیین تکلیف و بررسی اراضی منطقه جنگلی توسکستان و زیارت گرگان و اراضی ساحلی استان نیز در کمیته سه جانبه دادگستری، منابع طبیعی و  ثبت اسناد و املاک استان آغاز شده است تا راه دست‌اندازی سودجویان به اراضی این مناطق نیز را برای همیشه مسدود کنیم.

 

هاشمیان افزود: پارسال هم  با پیگیری دادسرای گرگان و نظارت مستمر آن سند مالکیت ۹۰ هکتار از اراضی ملی حاشیه بلوار ناهارخوران و مناطق جنگلی حاشیه شهر گرگان به نام اداره منابع طبیعی صادر شد.

 

هاشمیان به هم استانی ها توصیه کرد: پیش از خرید زمین در حاشیه رودخانه ها ، جنگل یا خارج از محدوده شهر  از اداره منابع طبیعی و شرکت آب منطقه ای درباره مالکیت این اراضی ستعلام کنند.

 

وی افزود: در گرگان هم کسانی که قصد خرید و فروش ملک در باکرمحله بلوار صیادشیرازی دارند پیش از معامله از بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام ( ره )  استعلام بگیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.