پیشگیری از قاچاق کالاهای سلامت محور، تضمین سلامت جسمی و روانی افراد است

0 7
25 Latest Articles    
تاریخ: ۲۵ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۱۳ نظرات: ۰ بازدید: ۲۶ مرتبه

پیشگیری از قاچاق کالاهای سلامت محور، تضمین سلامت جسمی و روانی افراد است

رئیس کل دادگستری قم از عزم جدی دستگاه قضایی در امر مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور خبر داد و گفت: پیشگیری از قاچاق کالاهای سلامت محور، تضمین سلامت جسمی و روانی افراد است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان قم، حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری، اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت تشکیل جلسه ویژه از سوی کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، در این خصوص با هماهنگی دادستان قم و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اقدامات لازم در دستور کار قرار گرفته است.

 

مظفری افزود: با توجه به تصریح ماده ۲۷ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ناظر به تبصره ماده ۴ همین قانون، قاچاق کالاهای سلامت محور شامل دارو، مکمل، ملزومات و تجهیزات پزشکی، مواد غذایی و فرآورده های خوراکی، آشامیدنی و بهداشتی می باشد که در این راستا علیرغم فعالیت دستگاه های مسئول، نظارت دستگاه قضایی و ایجاد شعب ویژه تضمین سلامت افراد جامعه از بعد جسمی و روانی افراد را به همراه دارد.

 

 رئیس کل دادگستری استان قم با اشاره به ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی در این خصوص و اهمیت ساماندهی گشت های بازرسی و نظارت تصریح کرد: رسانه ها در امر اطلاع رسانی و ارتقای آگاهی های شهروندان نقش بسزایی داشته و می بایست فضایی ایجاد شود تا با کاهش تقاضای مصرف کالاهای قاچاق و تقلبی در حوزه سلامت، کمترین آسیب متوجه شهروندان شود.

 

وی ابراز امیدواری کرد: با عملیاتی شدن تصمیمات اتخاذ شده در این کارگروه و اهتمام سازمان های ذیربط در این امر، شاهد کمترین تخلف و جرم در این حوزه در سطح استان باشیم.

 

۵۵۵

 

نویسنده: صادقیان

کد خبر: ۹۳۰۸۹

  • پیشگیری از قاچاق کالاهای سلامت محور، تضمین سلامت جسمی و روانی افراد است

امتیازدهی به خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.