پیشگیری از کلاهبرداری های مالی با استفاده از فعال سازی رمز دوم پویا

0 3

پیشگیری از کلاهبرداری های مالی با استفاده از فعال سازی رمز دوم پویا

مدیر کل پیشگیریهای وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: فعالسازی رمز دوم پویا ارتباطی مستقیم با افزایش امنیت حساب مشتریان دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، علیرضا ساوری مدیر کل پیشگیریهای وضعی این معاونت در خصوص راه اندازی و فعال سازی رمز دوم پویا  گفت: پیگیری راه اندازی و فعال سازی رمز دوم پویا با هدف پیشگیری از کلاهبرداری های مالی در فضای مجازی و جلوگیری از ایجاد درگاه های تقلبی از جمله موارد مهم بوده که با هماهنگی و همکاری سایر دستگاهها از جمله بانک مرکزی ودادستانی کل کشور  به مرحله اجرا در آمده است .

 

ساوری فعال‌سازی رمز دوم پویا را ارتباطی مستقیم با افزایش امنیت حساب مشتریان دانست و خاطر نشان کرد: هموطنان می‌توانند به راحتی با فعال سازی رمز دوم پویا خیال خود را از بابت فیشینگ و کلاهبرداری‌های مرتبط با کارت‌های بانکی در تراکنش‌های بدون کارت راحت کنند.

 

مدیر کل پیشگیریهای وضعی معاونت اجتماعی قوه قضاییه با اشاره به اینکه فیشینگ تلاشی مجرمانه برای به دست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری، گذر واژه، اطلاعات حساب بانکی و مانند آن‌ها از طریق جعل یک وبگاه و آدرس ایمیل است گفت: شبکه‌های اجتماعی و وبگاه‌های پرداخت آنلاین از جمله اهداف حملات فیشینگ هستند.

 

وی تصریح کرد : با راه اندازی رمز پویای یکبار مصرف، جرائم اقتصادی این فضا به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. همچنین این انتظار وجود دارد که با فعال سازی رمز دوم پویا و حذف رمزهای ایستا شاهد کاهش چشمگیر کلاهبرداری در فضای مجازی از طریق فیشینگ یا ایجاد درگاه های پرداخت تقلبی و همچنین جلوگیری از انتقال غیر قانونی و غیر مجاز حساب های بانکی از طریق دستگاههای خودپرداز باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.