کار شبانه روزی پزشکی قانونی برای شناسایی و تشخیص هویت قربانیان سقوط هواپیما

0 0
25 Latest Articles    
تاریخ: ۲۳ دی ۱۳۹۸ ۱۴:۳۴ نظرات: ۰ بازدید: ۲۷ مرتبه

کار شبانه روزی پزشکی قانونی برای شناسایی و تشخیص هویت قربانیان سقوط هواپیما

سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: کار شناسایی و تشخیص هویت اجساد به صورت شبانه روزی در حال انجام است و این سازمان در تلاش است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با دقت و صحت کامل نسبت به تعیین هویت قربانیان و تحویل پیکرهای این عزیزان به خانواده ها اقدام نماید.

به گزارش روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، با مراجعه خانواده ۱۴۲ نفر از قربانیان سانحه سقوط هواپیما، نمونه DNA از این خانواده ها اخذ شده و کار شناسایی پیکرهای این عزیزان در حال انجام است.

این گزارش می افزاید: از ۱۴۷ هموطن درگذشته در این سانحه هوایی، تا کنون خانواده ۱۴۲ نفر به ادارات کل پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که بیش از ۹۰ درصد این مراجعات به مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی استان تهران بوده است.

بر اساس این گزارش از خانواده سه تبعه افغان نیز که در هواپیما کشته شده‌اند نمونه ژنتیک اخذ شده است. همچنین با همکاری تیم اعزامی از اوکراین، پروفایل خانواده های قربانیان تبعه این کشور نیز برای شناسایی و تعیین هویت اجساد در اختیار سازمان پزشکی قانونی ایران قرار گرفته است.

شایان ذکر است کار شناسایی و تشخیص هویت اجساد به صورت شبانه روزی در حال انجام است و این سازمان در تلاش است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با دقت و صحت کامل نسبت به تعیین هویت قربانیان و تحویل پیکرهای این عزیزان به خانواده ها اقدام نماید.

۷۰۵۵

روتیتر
Auto Text
Auto Image
Auto Drop: class1

نویسنده: محمدی

کد خبر: ۹۳۰۶۵

  • کار شبانه روزی پزشکی قانونی برای شناسایی و تشخیص هویت قربانیان سقوط هواپیما

امتیازدهی به خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.