۸۷ درصد از ابلاغ اوراق قضایی کردستان، الکترونیکی صورت می گیرد

0 0

۸۷ درصد از ابلاغ اوراق قضایی کردستان، الکترونیکی صورت می گیرد

دومین دفتر خدمات قضایی شهرستان بانه با حضور معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کردستان، رئیس دادگستری و دادستان بانه و جمعی از مسئولان محلی طی مراسمی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان کردستان، معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان در این مراسم اظهار داشت: با تلاش قضات و کارکنان دادگستری استان کردستان ۸۷ درصد از ابلاغ اوراق قضایی بصورت الکترونیکی انجام می شود و با افزایش تعداد این دفاتر خدمات قضایی به سمت ابلاغ الکترونیکی بیش از نود و پنج درصدی در کردستان پیش خواهیم رفت.

 

دکتر علی رشیدی اضافه کرد: ابلاغ الکترونیک تاثیر زیادی در جلوگیری از اطاله دادرسی در محاکم دارد و طرفین پرونده با اطلاع دقیق از زمان جلسات رسیدگی و احکام صادره می توانند با تهیه مستندات خود دفاعیات لازم را ارائه دهند .

 

رشیدی در ادامه افزود: درصد ابلاغ الکترونیک دادگستری استان کردستان در سال ۱۳۹۷ ، ۷۰ درصد بوده که در سال ۱۳۹۸ این میزان ۸۵  درصد بوده و هم اکنون ۸۷ درصد ابلاغ اوراق قضایی در استان کردستان بصورت الکترونیکی انجام می شود.

 

 وی با اشاره به تعداد دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی فعال در استان اشاره کرد :این دفتر جدید سی و یک امین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در سطح استان کردستان می باشد و مجوز ۱۹ دفتر خدمات قضایی دیگر نیز در شرف صدور می باشد که در آینده‌ نزدیک شاهد فعالیت آنها در استان خواهیم بود.

 

شایان ذکر است که آدرس دفتر مذکور واقع در شهرستان بانه ، کوی فرهنگیان می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.