لزوم افزایش مشارکت واقفین در رفع کمبودهای درمانی

0 0
لزوم افزایش مشارکت واقفین در رفع کمبودهای  درمانی

حجت الاسلام‎‌ و ‌المسلمین‌ حسین زارع‌زاده در گفت‌و‎گو با خبرنگار فارس با اشاره به نقش اصحاب رسانه در روشنگری و آگاه‌سازی مردم نسبت به نیازهای جامعه و حرکت به سمت وقف‌های جدید و مورد نیاز، اظهار کرد: از گذشته این گونه بود، خیران و واقفان بخشی از اموال خود را در این مسیر وقف می‌کردند و بدین نحو اصل مال حفظ و درآمد آن در این مسیر صرف می‌شد، لذا از خیران و اقشار مختلف مردم دعوت می‌شود در راستای ثبت وقف‌های جدید برای نیازهای روز جامعه همت بگمارند.

وی با بیان این‎که دهه وقف امسال از پنجشنبه ۲۴ مهر ماه مصادف با ۲۷ صفر آغاز و تا شنبه سوم آبان ماه مصادف با هفتم ربیع‌الاول ادامه خواهد داشت، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده اولین روز از دهه وقف به نام «کارکرد رسانه در فرهنگ‌سازی وقف و امور خیریه» نامگذاری شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد، گفت: نقش وقف در ترویج فرهنگ قرآن و عترت، نقش وقف در عمران و آبادانی بقاع متبرکه و اماکن مذهبی، نقش سازمان‌ها و دستگاه‌ها در توسعه نهاد وقف و نقش وقف در توسعه فرهنگ و تمدن اسلامی، از دیگر عناوین روزشمار دهه وقف در سال جاری است.

زارع‌زاده تصریح کرد: کارکرد وقف در اقتصاد پایدار و جهش تولید، جایگاه وقف در حوزه آموزش و توسعه علم و فناوری، خدمات اجتماعی نهاد وقف، نقش مردم در احیاء و صیانت از موقوفات و نقش وقف در حوزه سلامت از دیگر محورهای تعیین شده برای روزشمار دهه وقف است.

وی با اشاره به نقش در توسعه همه جانبه جامعه خاطرنشان کرد: بخشی از مشکلات جامعه با وقف رفع می‌شود و در بحران کرونا نیز از این چشمه همیشه جاری در کمک به اقشار مختلف استفاده شد.

مدیرکل اوقاف استان یزد گفت: با شیوع ویروس کرونا در ماه‌های اخیر، اهمیت وقف در حوزه سلامت  و بهداشت و به ویژه برای درمان بیماری‌های خاص و واگیردار بیش از پیش روشن شد، زیرا حضور واقفان سلامت می‌تواند کمبودهای درمانی جامعه را جبران کند.

زارع‌زاده در پایان با بیان این‌که یک چهارم مراکز درمانی کشور موقوفه هستند خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی کادر بهداشت و درمان با تمام قوا در صف اول مقابله با کرونا قرار دارند و به صورت شبانه روزی به بیماران خدمت‌می‌کنند، با این حال خیران نیک‌اندیش نیز باید به پشتیبانی از آنها برخیزند و وقف‌های خود را به سمت فعالیت‌های درمانی سوق دهند.

انتهای پیام/ر

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.