مراسم تحلیف اشرف غنی روز پنجشنبه برگزار می‌شود

0 8

کد خبر: ۲۱۷۴۱۹
۱۰:۵۳ – ۰۴ اسفند ۱۳۹۸
به گزارش «شیعه نیوز»، پس از گذشت ۵ روز از اعلام نتایج چهارمین دور انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، قرار است روز پنج شنبه مراسم تحلیف اشرف غنی در کابل برگزار شود.

این مراسم در حالی صورت می‌گیرد که برخی احزاب سیاسی افغانستان با برگزاری جلساتی مشترک خواهان ابطال نتایج انتخابات و تشکیل حکومت «فراگیر» شده‌اند.

در همین راستا، «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان طی حکمی کمیسیونی را برای برگزاری مراسم تحلیف و معاونانش، ایجاد کرده است.

بر اساس این حکم، این کمیسیون به ریاست «عبدلمتین بیک» رییس اداره ارگان‌های محلی کار خود را آغاز کرده است.

معاون سیاسی و سرپرست وزارت امور خارجه، رییس ستاد ارتش وزارت دفاع، معاون دفتر شورای امنیت ملی در امور سیاسی و مردمی، سرپرست اداره امور ریاست جمهوری، وحید عمر رییس عمومی اداره ارتباطات عمومی و استراتژیک و مشاور ارشد رییس جمهور و شاه حسین مرتضوی مشاور ارشد مقام عالی ریاست جمهوری نیز عضویت این کمیسیون را دارند.

همچنین وزارت‌های دفاع ملی، وزارت کشور، حمل و نقل، ریاست عمومی امنیت ملی، شهرداری کابل و سایر ادارات مکلف‌اند تا در زمینه با کمیسیون برگزاری مراسم تحلیف همکاری کنند.

«دواخان مینه پال» معاون سخنگوی ریاست جمهوری در این باره گفت که اعضای کمیسیون امروز یک‌شنبه (۴ حوت) نشست مقدماتی برای برگزاری مراسم تحلیف برگزار می‌کنند.

این در حالی است که کمیسیون انتخابات هفته گذشته رییس جمهور غنی را برای بار دوم برنده انتخابات ششم میزان ۱۳۹۸ اعلام و به او اعتبار نامه کمیسیون را اهدا کرد. اما عبدالله عبدالله این نتیجه را نپذیرفته و خود را پیروز انتخابات اعلام کرده است.

مراسم تحلیف اشرف غنی به‌عنوان رییس‌جمهور افغانستان در حالی برگزار خواهد شد که تاکنون پس از گذشت ۵ روز از اعلام نهایی نتایج، بسیاری از کشورها به این انتخاب واکنشی نشان نداده‌اند.

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سران هند، سریلانکا و کویت تاکنون انتخاب مجدد غنی را به وی تبریک گفته‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.