مردم سودان در اعتراض به دیدار «البرهان» با نتانیاهو تجمع کردند

0 3

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،  امروز سه‌شنبه،‌ همزمان با آغاز نشست‌ فو‌ق العاده کابینه در خارطوم، ده‌ها سودانی در اعتراض به دیدار «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای حاکمیتی با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در مقابل ساختمان نخست‌وزیری تجمع کردند.

این نشست به ریاست عبدالله حمدوک و برای بررسی دیدار روز یکشنبه،‌ عبدالفتاح البرهان با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برگزار شده است (جزئیات بیشتر).

خبرنگار خبرگزاری «آناتولی»، با حضور در میان تجمع‌کنندگان گزارش کرد که معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود «نه به عادی‌سازی روابط با اسرائیل» و «فلسطین پایتخت اسلام سازش‌ناپذیر است».

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، روز یکشنبه به اوگاندا سفر کرد و برای اولین بار با عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیتی سودان دیدار و در مورد «همکاری برای عادی‌سازی روابط» میان تل‌آویو و خارطوم رایزنی کرد.

به دنبال انتشار خبر دیدار جنجالی رئیس شورای حاکمیتی سودان با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، دولت سودان مدعی شد که از این دیدار خبر نداشته است (جزئیات بیشتر).

در همین ارتباط،‌ یک مقام عالی‌رتبه نظامی سودانی فاش کرد که امارات دیدار بین نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس شورای انتقالی سودان در اوگاندا را ترتیب داده است و عربستان و مصر نیز در جریان آن بوده‌اند (جزئیات بیشتر).

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.