معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان: طرح شهید سلیمانی مانع شکست کادر درمان در مقابله با کرونا شد

0 0
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان: طرح شهید سلیمانی مانع شکست کادر درمان در مقابله با کرونا شد

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، صدیق جدیدالاسلام در دیدار تعدادی از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با فرمانده سپاه بیت‌المقدس با تبریک روز پزشک و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت، اظهار داشت: بسیج همواره یک نیروی مردمی و در کنار مردم بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با توجه به گسترش و فراگیری بیماری کرونا در کشور، بسیج و  هیأت‌ اندیشه‌ورز در حوزه طرح شهید سلیمانی بیشتر از هر وقتی به یاری کادر درمان شتافت و در این راه توانست کمک‌های بسیاری را به مردم ارائه دهد.

وی عنوان کرد: اگر طرح شهید سلیمانی این روزها اتفاق نمی‌افتاد کادر درمان عملا در مقابل این بیماری با شکست مواجه می‌شد اما با مدیریت خوب بسیج و دانشگاه علوم پزشکی این بیماری علی‌رغم تمامی مشکلاتی که به بار آورده است در استان قابل پیشگیری بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه ابراز امیدواری کرد؛ هیأت‌ اندیشه‌ورز با مدیریت فرماندهی سپاه بیت‌المقدس کردستان در طرح شهید سلیمانی با اقتدار هر چه بیشتر دانشگاه علوم پزشکی را در این راه کمک کند.

وی با اشاره به بحث واکسیناسیون و همتی که بسیج و دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه به خرج داده‌اند، افزود: کرونا عواقب اجتماعی و بار روانی زیادی را در جامعه ایجاد کرده است که باید به عنوان بسیج همچنان در کنار مردم باشیم و برنامه‌های مناسبی را در این امر ارائه دهیم.

رضایتمندی مردم در خدمت‌رسانی کادر درمان بالاست

در ادامه اسعد فتحی‌پور رئیس بیمارستان توحید(مرکز معین بستری بیماران کرونایی) با اشاره به اقدامات شایسته در حوزه کنترل و درمان بیماری کرونا در این بیمارستان افزود: خوشبختانه آیتم‌های رضایتمندی مردم در خدمت رسانی کادر درمان در مقابله با ویروس کرونا بسیار بالا بوده است.

وی گفت: در بحث بستری بیماران کرونایی، مرکز درمانی توحید توانست از سال ۹۹ تا به امروز  بالغ بر ۸ هزار و ۳۰۰ بیمار با احتساب ۵۰ تخت ICU از ۲۵۰ تخت این بیمارستان را پذیرش کند که از این تعداد ۹۰ درصد بیماران خوشبختانه بهبود پیدا کردند و میزان مرگ و میر به ۱۰ درصد رسید.

فتحی‌پور با اشاره به موفقیت‌های کسب شده دانشگاه علوم پزشکی در طرح شهید سلیمانی و مهار این بیماری در استان، افزود: مرکز توحید در کنار کار درمان با حضور روانپزشک مقیم و ارائه خدمات مناسب در جهت احیای روح و روان بیماران کرونایی و همچنین کادر درمان مشغول به فعالیت است.

وی گفت: با عنایت ریاست دانشگاه علوم پزشکی کردستان توانستیم در بحث مددکاری ۴۱۵ بیمار را در زمینه هزینه‌های رایگان این بیماری مددرسانی کنیم.

فتحی‌پور افزود: ارتقا و جذب دستگاه‌های اکسیژن‌ساز از ۳ دستگاه به ۶ دستگاه با ظرفیت ۴ هزار لیتر در دقیقه و اختصاص ۴۵ دستگاه ونتیلاتور برای بحران در بیمارستان راه‌اندازی شده است.

وی با قدردانی از سپاه بیت‌المقدس برای همکاری در طرح شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: اگر همکاری بسیجیان در این طرح نبود قدرت کنترل این بیماری بسیار سخت و مشکل بود.

در پایان از چند تن از مسوولین دانشگاه علوم پرشکی تجلیل به عمل آمد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.