نام‌نویسی مسابقات قرآن سراج تا پایان خرداد تمدید شد

0 1
نام‌نویسی مسابقات قرآن سراج تا پایان خرداد تمدید شد

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس پنجمین دوره مسابقات قرآن سراج ویژه جلسات قرآن شهر تهران به همت فرهنگسرای قرآن برگزار می‌شود.

مهلت نام‌نویسی این مسابقات تا پایان خرداد‌ماه تمدید شد و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگسرای قرآن به نشانی quran.fahangsara.ir و یا تماس با شماره ۵۵۷۸۱۱۵۵ جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر اقدام کنند.

این رقابت‌ها توسط فرهنگسرای قرآن و با مشارکت سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران برگزار می‌شود و امسال به دلیل شرایط کرونایی کشور مسابقات در بستر فضای مجازی و در رشته قرائت قرآن برگزار می‌شود.

مسابقات در دو مقطع سنی کمتر از ۱۶ سال و بالای ۱۶ سال برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان باید از سه قرعه اعلام شده یک قرعه را انتخاب و تمرین کنند و در مسابقات ارائه کنند. قرعه‌های تلاوت‌‌ در دو بخش رقابت‌ها به شرح زیر است.

بخش کمتر از ۱۶ سال

آیات ۱۱ تا ۱۴ سوره مبارکه لقمان
آیات ۲۷ تا ۲۹ سوره مبارکه روم
آیات ۴۲ تا ۴۶ سوره مبارکه روم

بخش بالای ۱۶ سال

آیات ۲۴ تا ۲۶ سوره مبارکه انفال
آیات ۵۲ تا ۵۴ سوره مبارکه توبه
آیات ۵۶ تا ۶۰ سوره مبارکه یونس

به‌روزرسانی اطلاعات جلسات قرآن به صورت جامع در فضای مجازی، شناسایی و تشویق استعداد‌های قرآنی، بهره‌گیری از توانمندی استادان قرآنی مناطق و محلات، حمایت و پشتیبانی از جلسات قرآن از جمله اهداف این مسابقه است.

داوری مسابقات به تفکیک در بخش بانوان و آقایان انجام خواهد شد که متعاقباً زمان آن اطلاع‌رسانی می‌شود. همچنین آیین اختتامیه مسابقات سراج در تابستان برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.