نماز جمعه رمز وحدت حول محور قرآن است/اقامه نماز سیاسی عبادی جمعه در ۵۶ نقطه استان

0 4
نماز جمعه رمز وحدت حول محور قرآن است/اقامه نماز سیاسی عبادی جمعه در 56 نقطه استان

به گزارش خبرگزاری فارس از سیرجان، به‌مناسبت پنجم مردادماه سالروز نخستین اقامه نماز جمعه بعد از انقلاب امروز طی مراسمی در سالن شهدای مدافع حرم و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از پیشکسوتان و خادمان نماز جمعه سیرجان تجلیل شد.

حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی امام جمعه سیرجان با تجلیل از پیشکسوتان و خادمان نماز جمعه و زحمات آنها در ادوار گذشته جهت اقامه نماز جمعه سیرجان اظهار کرد: نماز جمعه محور اتحاد و همبستگی در برابر بدخواهان نظام اسلامی است و این نماز سیاسی و عبادی قوی‌ترین پایگاه و مهم‌ترین مرکز برای تحقق اتحاد ملی و انسجام اسلامی است و به‌عنوان مرکز اجتماع باشکوه دینی و سیاسی هفتگی مردم مطرح است.

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی از حربه مبهم اختلافات داخلی، افزایش مطالبات غیر منطقی، تبلیغ ناکارآمدی حکومت اسلامی و ایجاد اختلاف و تشنج در حکومت اسلامی در صدد فاصله انداختن خدمتگزاران نظام از مردم هستند که با هوشیاری و همبستگی ملت ایران که این دشمنان در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام مانده‌اند.

در این مراسم رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان کرمان نماز جمعه را رمز وحدت و یکرنگی پیرامون قرآن قلمداد کرد و گفت: نماز جمعه در جامعه «وحدت و یکپارچگی» است و جامعه ای که نمازجمعه در آن اقامه می‌شود وحدت و یکپارچگی باید در آن مشاهده شود و وحدت بر مبنای توحید که یکی از شاخه‌های آن ولایت به شمار می‌رود از اثرات نمازجمعه است.

حجت الاسلام سیدمحمد جعفری افزود: آیین دشمن‌شکن و عبادی سیاسی نماز جمعه در استان کرمان در شرایط عادی در ۵۶ نقطه سراسر استان برگزار می‌شود و وحدت و یکپارچگی جامعه، ارتباط با نسل جوان و اعتلای کانون خانواده اولویت محوری برنامه‌های نماز جمعه است.

وی در این آیین نکوداشت، از ائمه جمعه شهرستان و خادمان و پیشکسوتان و اعضای ستاد نماز جمعه سیرجان قدردانی کرد و گفت:  امامان جمعه نقش بی‌بدیلی در رفع مشکلات مردم، ترویج فرهنگ اخلاق مداری در جامعه و تحکیم وحدت بین اقشار مختلف مردم و مسئولان دارند و قطعا مجریان و دست اندرکاران نمازهای جمعه سهم به سزایی در خیرات و برکات نماز دارند.

در پایان این مراسم  ضمن مولودی‌خوانی مداحان اهل‌بیت (ع) به مناسبت میلاد حضرت امام علی النقی (ع) از۴۰  نفراز خادمان و پیشکسوتان و اعضای ستاد نماز جمعه سیرجان هم تجلیل شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.