هشدار مقاومت فلسطینی:هر گونه آسیب به اسرای فلسطینی به معنای اعلان جنگ است

0 0
هشدار مقاومت فلسطینی:هر گونه آسیب به اسرای فلسطینی به معنای اعلان جنگ است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، کتائب شهید «ابوعلی مصطفی» شاخه نظامی جبهه خلق برای آزادی فلسطین شامگاه شنبه با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که اسرای فلسطینی خط قرمز هستند و هر گونه آسیبی به اسرای فلسطینی، به معنای اعلان جنگ است.

به گزارش پایگاه خبری «الهدف»، کتائب ابوعلی مصطفی این بیانیه را پس از آن منتشر کرد که در خبرها اعلام شد، ۳۰ اسیر فلسطینی زندان عوفر از اعضای جنبش‌های جهاد اسلامی، جبهه خلق برای آزادی فلسطین و حماس تصمیم دارند از روز یکشنبه در حمایت از «ماهر الاخرس» و «وائل الجاغوب» دو اسیر فلسطینی که رژیم صهیونیستی مدت‌هاست به خواسته‌های آنها بی‌اعتناست، اعتصاب غذای باز کنند.

نهاد شاخه زندان‌های جبهه خلق برای آزادی فلسطین صبح روز شنبه اعلام کرد که با اعلام حالت فوق العاده نبرد اعتصاب غذا را آغاز خواهد کرد و ده‌ها نفر از اعضای این جبهه که در زندان‌های مختلف رژیم صهیونیستی به سر می‌برند از روز یکشنبه به منظور درخواست برای آزادی وائل الجاغوب اعتصاب غذا می‌کنند.

در بیانیه این نهاد آمده است که یک برنامه جامع مبارزاتی را برای نبرد با اعتصاب غذا تدارک دیده‌اند و انتظار می‌رود ده‌ها نفر از برادران و مبارزان فلسطینی در خارج زندان هم به آن ملحق شوند و برای مدتی طولانی شاید تا سه ماه ادامه داشته باشد.

این نهاد به اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی درباره ادامه سیاست وقت کشی هشدار داده و گفته فردا یکشنبه آخرین مهلت برای آزادی دو اسیر فلسطینی است وگرنه دیگر اسرا هم دست به اعتصاب غذا می‌زنند.

وائل الجاغوب که مسئول شاخه جبهه خلق برای آزادی فلسطین در زندان‌های رژیم اشغالگر است، از نیمه‌های سال ۲۰۰۱ که بازداشت شده است، به حبس ابد محکوم شد و از سه ماه پیش نیز هر گونه تماس تلفنی یا ملاقاتی از جانب خانواده این اسیر با فرزندشان را ممنوع کردند و سپس به سلول انفردای منتقل شد.

الاخرس هم از ۷۷ روز پیش در اعتراض به بازداشت اداری در اعتصاب غذا به سر می‌برد و نهادهای فلسطینی درباره احتمال شهادت وی با توجه به وخامت حالش در بیمارستان زندان هشدار داده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.