هیروشیمای یمن کدام شهر است؟

0 2
هیروشیمای یمن کدام شهر است؟

یک منبع محلی یمنی به شهری در شمال یمن که آماج حملات ائتلاف سعودی واقع شده و به شهر ارواح در نتیجه این حملات سنگین تبدیل شده است، اشاره کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، الخبر الیمنی در گزارشی از شهر «حرض» در شمال یمن به عنوان «هیروشیمای یمن» نام برده است.

یک منبع محلی در شهر «حرض» در مرز با عربستان اعلام کرد که شهر تقریبا خالی از سکنه شده و این در حالی است که قبلا شهری پرجنبش وجوش بود و هرگز آرام و قرار نداشت.

منبع مذکور تاکید کرد: ساکنان شهر در نتیجه حملات متوالی از سوی ائتلاف سعودی از این شهر رفته‌اند.

این منبع اعلام کرد: شهر «حرض» در معرض بیش از ۱۵هزار گلوله، و بمب و راکت قرار گرفته است. هفتاد درصد از تاسیسات آن به طور کامل ویران شده است که بیشتر آنها را هتل‌ها و استراحتگاه‌ها تشکیل می دهند.

به گفته این منبع، همچنین ۵۰ مدرسه از ۶۳ مدرسه این شهر ویران شده است و هزاران دانش آموزش از آموزش محروم شده‌اند.

بخش قدیمی شهر حرض به طور کامل بر اثر حملات هوایی ائتلاف سعودی ویران شده است.

منبع یمنی گفت: ۸۵ درصد از منازل شهر به طور کامل ویران شده‌اند. بیمارستان‌ها، اماکن تجاری و جاده‌ها هم از این حملات در امان نمانده‌اند.

شهر حرض از جمله شهرهایی است که به شدت از سوی ائتلاف سعودی هدف قرار گرفته است و تبدیل به مناطق سوخته شده است.

عربستان سعودی همراه با امارات، در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل ائتلاف به‌اصطلاح عربی ـ آمریکایی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد، اما با گذشت بیش از شش سال از این تجاوز وحشیانه و همه‌جانبه، سایر هم‌پیمانان سعودی به‌غیر از امارات، بحرین و آمریکا از این ائتلاف خارج شدند.

طی این سال‌ها دهها هزار شهروند یمن که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند بر اثر حملات هوایی سعودی ـ آمریکایی به شهادت رسیده‌اند.

تجاوز نیروهای ائتلاف عربی ـ آمریکایی به‌سرکردگی عربستان سعودی به یمن تاکنون موجب خلل در مقاومت مردم این کشور نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.