ولید جنبلاط: حمله آمریکا به عراق باعث گسترش نفوذ ایران شد

0 10

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا ، «ولید جنبلاط» در گفتگو با روزنامه سعودی الشرق الاوسط گفت: من گفته ام و خواستار استقبال از نخست وزیر شده ام و می دانم که نوعی تحریم سیاسی علیه او یا حداقل تلاش برای آن وجود دارد.

جنبلاط افزود: از همان آغاز اعتراضات مردمی با سمیر جعجع در ارتباط بودم و او اصرار داشت که من از سعد حریری بخواهم استعفا دهد اما جواب من همیشه این بود که هرگز چنین چیزی را از او نخواهم خواست.

وی در پاسخ به اینکه لبنان در شرایط فعلی چه کاری باید انجام دهد، اظهار کرد: به یک دلیل ساده نمی توانیم کاری کنیم و آن هم نبود نهاد یکپارچه عربی است. حمله به عراق باعث نفوذ جمهوری اسلامی شد و رژیم سوریه با ساختار فرقه ای و مذهبی خود، رسیدن جمهوری اسلامی  به لبنان را بسیار آسان کرد.

رئیس حزب سوسیالیست ترقی خواه افزود: جنگ عراق میلیاردها دلار برای اعراب هزینه در بر داشت. عرب گمان می کرد که صدام خالد بن ولید است اما شکست خورد سپس آمریکا به بهانه اینکه صدام دارای موشک هایی است که جهان را نابود می کند، به عراق آمد اما او چیزی نداشت. از آن لحظه در سال ۲۰۰۳ میلادی، ورق برگشت و به وضعیت فعلی رسیدیم. این چهارمین بار یا پنجمین بار در تاریخ است که فارس که امروز همان جمهوری اسلامی است به مرزهای مدیترانه می رسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.