ویژه برنامه‌های امشب و فردا در حرم مطهر رضوی به مناسبت سالروز شهادت امام جواد(ع)

0 9
ویژه برنامه‌های امشب و فردا در حرم مطهر رضوی به مناسبت  سالروز شهادت امام جواد(ع)

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از آستان نیوز، به مناسبت ۳۰ ذی‌القعده، سالروز شهادت امام جواد(ع)، مراسم سوگواری و عزاداری در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود؛ در این مناسبت نیز ویژه برنامه‌های متنوعی برای برگزاری در صحن‌های مختلف پیش‌بینی شده تا زائران و مجاوران بتوانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از فیض حضور در این محافل عزاداری بهره‌مند شوند.

سخنرانی حجت الاسلام رفیعی در شب شهادت

در صحن پیامبر اعظم(ص)، ویژه برنامه شب شهادت امام جواد(ع) از ساعت ۱۹ و ۱۰ دقیقه شنبه ۱۹ تیرماه آغاز خواهد شد و حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی در جمع عزاداران سخنرانی خواهی کرد. همخوانی قرآن، شعرخوانی احمدی حیدری، اقامه نماز جماعت به امامت حجت الاسلام والمسلمین راشد یزدی، قرائت زیارت امین الله توسط علی برادران، سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدآبادی و قرائت دعای عالیه المضامین توسط ذاکر اهل بیت(ع)، علی بیاتی دیگر برنامه‌های این مراسم تا ساعت ۲۲ و ۲۰ دقیقه خواهد بود.

قرائت زیارت امام جواد(ع) 

ویژه برنامه‌های روز شهادت آن امام همام در این صحن نیز از ساعت ۴ صبح یکشنبه ۲۰ تیر ماه آغاز خواهد شد و در این مراسم محمد وارسته زیارت امام جواد(ع) را در جمع زائران قرائت خواهد کرد. در بخش دوم این مراسم که از ساعت ۱۸ و ۵۵ دقیقه آغاز می‌شود، حجت الاسلام واعظ شهیدی سخنرانی خواهد کرد و مدیحه سرایی محمد گلابگیر و شعرخوانی جواد اسلامی، دیگر بخش‌های این مراسم است. همچنین پس از اقامه نماز مغرب و عشا به امامت حجت الاسلام راشد یزدی، علی برادران زیارت امین الله را قرائت خواهد کرد و سپس آیت الله صدیقی در جمع زائران سخنرانی می‌کند. پایان‌بخش این مراسم، قرائت دعای امام رضا(ع) برای امام زمان(عج) توسط سیدامیر احمدنیا خواهد بود.

سخنرانی آیت الله علم الهدی در روز شهادت امام جواد(ع)

مراسم روز شهادت در رواق امام خمینی(ره) نیز از ساعت ۴ بامداد رو یکشنبه با قرائت زیارت امام جواد(ع) آغاز می‌شود. این مراسم از ساعت ۱۰و ۳۰ دقیقه صبح ادامه خواهد یافت و علاوه بر سخنرانی آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد، قرائت زیارت امام جواد(ع) و مدیحه سرایی توسط سیدمحمود صفاتی، مرثیه خانی حاج امیرعارف و قرائت زیارت امین الله توسط رضا آتشبار پیش بینی شده است. در بخش شامگاهی مراسم روز شهادت نیز حجت الاسلام و المسلمین دهشت از ساعت۱۹ و ۳۵ دقیقه در رواق امام خمینی(ره) سخنرانی خواهد کرد.

ویژه برنامه‌های مسجد گوهرشاد

مراسم عزاداری شب شهادت در مسجد گوهرشاد نیز از ساعت ۱۹ و ۳۵ دقیقه روز شنبه با سخنرانی حجت الاسلام حیدری کاشانی آغاز می‌شود و عادل خوشرو زیارت امین الله را قرائت خواهد کرد. قرائت زیارت امام جواد(ع) و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسینی مطلق نیز برنامه‌هایی بامدادی روز شهادت در مسجد گوهرشاد است که از ساعت ۴ بامداد یکشنبه آغاز می شود.

بخش دوم مراسم روز شهادت در مسجد گوهرشاد از ساعت ۱۱ و ۵۰ دقیقه با سخنرانی حجت الاسلام اسلامی‌فر آغاز می‌شود و کاظم غلامشاهی نیز زیارت امین الله را قرائت خواهد کرد، در بخش شامگاهی و از ساعت ۱۹ و ۳۵ دقیقه نیز علاوه بر سخنرانی حجت الاسلام حیدری کاشانی، عادل خوشرو زیارت امین الله را همراه با زائران زمزمه می‌کند.

برنامه‌های صحن جمهوری، صحن امام حسن مجتبی(ع) و رواق دارالحجه

به مناسبت شب شهادت امام جواد(ع) برنامه هایی در صحن جمهوری حرم مطهر نیز برگزار می شود که شامل سخنرانی حجت الاسلام سیدمهدی رضوی نسب از ساعت ۱۹ و ۴۰ دقیقه و قرائت زیارت امین الله توسط حسن نحوی خواهد بود.

برنامه‌های روز شهادت در این صحن نیز از ساعت ۶ و ۴۵ دقیقه صبح یکشنبه آغاز می‌شود و حجت الاسلام راشد یزدی سخنران و ابراهیم قانع مرثیه سرای این مراسم خواهد بود. در شام شهادت نیز حجت الاسلام سیدمهدی رضوی نسب سخنرانی می‌کند و حسن نحوی نیز زیارت امین الله را قرائت خواهد کرد.

برنامه‌های صحن امام حسن مجتبی(ع) نیز از ساعت ۱۹ و ۳۵ دقیقه فردا شب با سخنرانی حجت الاسلام حسین حائری آغاز می‌شود و جواد حسین‌خانی زیارت امین الله را قرائت خواهد کرد. همچنین مراسم روز شهادت در این صحن از ساعت ۱۹ و ۳۵ دقیقه یکشنبه آغاز خواهد شد و سخنران این محفل نیز حجت الاسلام حسین حائری خواهد بود. شایان ذکر است در رواق دارالحجه نیز برنامه‌هایی به مناسب شهادت امام جواد(ع) پیش بینی شده و حجج اسلام صاحبقرانی و حائری سخنرانان مراسم شنبه شب و یکشنبه شب خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.