کاداستر اراضی ملی در بیجار به پایان رسید/شناسایی ۵۱ مورد تخریب و تصرف اراضی ملی

0 5
کاداستر اراضی ملی در بیجار به پایان رسید/شناسایی 51 مورد تخریب و تصرف اراضی ملی

قدیر آریان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیجار، به صدور ۷۹ فقره گواهی مستثنیات اشاره کرد و اظهار داشت: این گواهی‌ها به منظور بهره‌برداری در حوزه‌ حفرچاه، مرغداری، استخر و آبیاری‌ بارانی همراه با نقشه مختصات‌دار صادر شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بیجار گفت: کار کاداستر اراضی ملی در نیمه اردیبهشت سال جاری به پایان رسید و تا امروز یک هزار و ۶۱۳ فقره سند مربوط به ۲۱۴ پلاک صادر شد و امیدواریم با همکاری اداره ثبت اسناد تا پایان تیرماه امسال تمامی اراضی شهرستان بیجار دارای سند تک‌برگ شوند.

وی به پرونده‌های در دست بررسی در دادگستری هم اشاره و عنوان کرد: ۱۰۴۴ فقره پرونده در حوزه تخریب و تصرف اراضی ملی در دست بررسی است و در سه ماه اول ۵۸ پرونده مختومه شده است.

آریان افزود: در سه ماهه اول امسال ۵۱ مورد تخریب و تصرف اراضی ملی توسط واحد حفاظت شناسایی شد که ۴۹ فقره مربوط به تخریب و تصرف و ۲ فقره به دام مازاد مربوط بود.

وی به چهار فقره قاچاق چوب در بیجار اشاره کرد و گفت: میزان چوب قاچاق شده‌ای که به مراجع قضایی ارجاع داده شده، ۱۰.۵ مترمکعب است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بیجار در خصوص پروژه‌های آبخیزداری هم گفت: پروژه آبخیزداری در حوزه قراطوره با اعتبار یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان به میزان ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که شامل دو هزار و ۲۷۰ مترمکعب سد رسوب‌گیر ملاتی و ۵۰۰ مترمکعب سد گابیونی است.

وی با اعلام به پایان رسیدن طرح مدیریت چرای دام در ۱۷ روستای شهرستان بیجار، اظهار کرد: پروژه مدیریت چرا با هدف شناسایی دامداران، تمدید پروانه چرای دام و شناسایی ظرفیت‌های دام در ۱۷ روستا در حوزه‌ی قراطوره انجام شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ادامه داد: در چهار روستا طرح ممیزی پروانه چرای دام را اجرایی خواهیم کرد که در این طرح تمامی پروانه‌های چرای دام آن روستا باطل می‌شود و بر اساس دامدارهایی که فعالیت دارند مجددا پروانه چرا با هدف جلوگیری از سو استفاده اعطا می‌شود.

آریان همچنین به یک مورد آتش‌سوزی‌ مراتع در بیجار اشاره کرد و گفت: این آتش‌سوزی براثر بی‌احتیاطی گردشگران اتفاق افتاد و متاسفانه باعث آتش‌سوزی ۷۰ هکتار مرتع در نزدیکی سد تلوار شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.