کیفیت هوای تهران قابل قبول است

0 0
 کیفیت هوای تهران قابل قبول است

شاخص ۱۲ ساعت گذشته شرکت کنترل کیفیت هوای تهران عدد ۹۴ را نشان می‌دهد که در این وضعیت کیفیت هوای تهران قابل قبول است اما نزدیک به مرز ورود به شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که شاخص آلودگی هوا طی ۲۴ ساعت گذشته به طور میانگین بر روی عدد ۱۰۹ قرار دارد و هوای تهران در اکثر ساعات روز گذشته در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت، شاخص ۱۲ ساعت گذشته منتهی به صبح روز ششم تیرماه، عدد ۹۴ را نشان می‌دهد که در این وضعیت کیفیت هوای تهران قابل قبول است اما نزدیک به مرز ورود به شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

تهران از ابتدای سال، ۱۵ روز هوای پاک و ۷۵ روز هوای قابل قبول و ۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه داشته است. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل، پایتخت ۲۵ روز هوای پاک را تجربه کرده بود.

در روزهای اخیر شاهد افزایش آلاینده «ازن» و افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا بوده‌ایم که پیش بینی می‌شود امروز نیز این آلاینده افزایش پیدا کند.

عدم وزش باد مؤثر تا پایان روز هفتم تیرماه سبب تداوم این وضعیت خواهد شد.

شاخص آلودگی هوای کمتر یا مساوی ۵۰ به معنای هوای پاک (سبز)، از ۵۱ تا ۱۰۰ قابل قبول (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای همه گروه‌ها (قرمز)، ۲۰۰ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش)، ۳۰۰ تا ۵۰۰ خطرناک (قهوه‌ای) تعریف شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.