۱۰ کشوری که بیشترین مبتلا به کرونا را دارند؛ آمریکا بیشترین مبتلا و ایتالیا بیشترین فوتی/ایران در رده ششم

0 2

شفقنا-آمریکا با ۱۰۳۷۳۲ مبتلا به ویروس کرونا بیشترین تعداد مبتلایان را در سراسر جهان به این ویروس دارد این درحالی است که بیشترین قربانیان همچنان با اختلاف زیاد به ایتالیا مربوط می شود.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از العین، شمار مبتلایان به ویروس کرونا لحظه به لحظه در حال افزایش است و در ترتیب کشورهای که بیشترین مبتلا را به این ویروس داشته اند تغییراتی به وجود آمد تا جایکه آمریکا به صدر بیشترین مبتلایان رسید.

تعداد کل مبتلایان به ویروس کوید ۱۹ در سراسر جهان به ۵۹۱ هزار نفر رسیده است این درحالی است که ۲۶ هزار و ۹۳۵ نفر هم جان خود را از دست داده اند و ۱۰۳۷۳۲ نفر هم بهبود یافته اند.

آمریکا که شروع کرونا در آن دیر اعلام شد به صدر این فهرست صعود کرد تا جایکه در این کشور تعداد مبتلایان به ۱۰۳۹۴۲ نفر افزایش پیدا کرد این درحالی است که ۱۶۸۹ نفر هم جان خود را از دست داده اند

در رده دوم ایتالیا قرار دارد که تعداد مبتلایان به ویروس کوید ۱۹ در این کشور به ۸۶۴۹۸ نفر افزایش پیدا کرده است و با ۹۱۳۴ قربانی بیشترین تعداد فوتی را در جهان دارد.

و اما کشور چین به عنوان کانون ویروس کرونا به خوبی توانسته بیماری را کنترل کند. چین با ۸۱۳۹۴ مبتلا در رده سوم این فهرست جای دارد و با ۳۲۹۵ فوتی بعد از ایتالیا و اسپانیا بیشترین قربانی را در جهان دارد.

طبق این جدول اسپانیا در رده چهارم بیشترین مبتلایان قرار دارد تا جایکه شمار مبتلایان در این کشور ۶۴ هزار نفر اعلام شده است و ۴۸۵۸ نفر هم جان خود را از دست داده اند.

در رده پنجم این فهرست آلمان جای دارد که ۴۷۳۷۳ مبتلای به کرونا را دارد اما تنها ۲۸۵ نفر جان خود را از دست داده اند که این آمار بسیار خوبی نسبت به دیگر کشورها است.

در رده ششم بازهم یک کشور اروپایی است. فرانسه ۳۲۹۴۶ مبتلای به کرونا را دارد و ۱۹۹۵ نفر هم جان خود را از دست داده اند.

و اما در رده هفتم نوبت به یک کشور آسیایی دیگر می رسد که ایران است. ایران  ۳۲۳۳۲ مبتلا به ویروس کوید ۱۹ را دارد و ۲۳۷۸ نفر هم جان خود را از دست داده اند.

(به گزارش شفقنا، البته وزارت بهداشت ایران دقایقی پیش آمار جدیدی را اعلام کرد که بعد از این خبر منتشر شد.در این آمار جدید  بر اساس یافته های قطعی آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز ۹ فروردین ۱۳۹۹ در کشور، ۳۰۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و تعداد بیماران مبتلا شده به این بیماری به ۳۵۴۰۸ نفر رسید.به گفته جهانپور، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و تا امروز از وجود ۲۵۱۷ نفر در کشور محروم شده ایم.)

به این ترتیب ایران به رده ششم خواهد رفت.

در رده هشتم انگلیس جای دارد که تا الان ۱۴۷۴۵ مبتلا شناسایی کرده است و ۷۵۹ نفر هم جان خود را از دست داده اند.

در رده نهم بازهم یک کشور اروپایی به نام سوئیس است که تا الان ۱۲۱۶۱ مبتلا و ۱۹۷ قربانی را به نام خود به ثبت رسانده است.

و در نهایت در جایگاه دهم این فهرست نوبت به کره جنوبی می رسد که ۹۴۷۸ مبتلا را دارد و ۱۳۹ نفر هم جان خود را از دست داده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.