۱۱ هزار دوز واکسن آنفلوانزا در مشهد توزیع می‌شود

0 0
11 هزار دوز واکسن آنفلوانزا در مشهد توزیع می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از وبدا، مهدی قلیان اظهار کرد: ۶ هزار دوز واکسن از این تعداد واکسن آنفلوانزا در خانه های سالمندان و مراکز نگهداری کودکان معلول و عقب مانده ذهنی تحت مدیریت سازمان بهزیستی و ۵ هزار دوز واکسن نیز در زندان های خراسان رضوی برای ایمن سازی زندانیان در برابر بیماری توزیع می شود.

وی تصریح کرد: توزیع واکسن برای بیماران خاص در مشهد با هماهنگی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی در بیمارستان های منتخب شهر، شامل قائم(عج)، اکبر، منتصریه و دکتر شیخ صورت می گیرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: پاییز امسال تأمین و توزیع واکسن آنفلوانزا با توجه به خطر تداخل و هم زمانی این بیماری با همه گیری ویروس کرونا، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بر همین  اساس تعداد نیاز به علوم پزشکی مشهد نسبت به سال گذشته بیشتر است.

قلیان، گروه های هدف دریافت رایگان واکسن را شامل زنان باردار پرخطر، بیماران دچار ضعف دستگاه ایمنی بدن با اولویت بیماران دیالیزی، گیرندگان پیوند و بیماران مبتلا به بدخیمی، مبتلایان به تالاسمی ماژور و کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی به ویژه افراد در معرض خطر ابتلا به کووید ۱۹ اعلام کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.