۱۳ پروژه در مناطق آزاد قشم و کیش به بهره برداری رسید+فیلم

0 7
13 پروژه در مناطق آزاد قشم و کیش به بهره برداری رسید+فیلم

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، در هفتمین برنامه افتتاحیه پروژه های مناطق آزاد، ۱۳ پروژه در مناطق آزاد قشم و کیش با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهور افتتاح شد.

این پروژه ها در مجموع با سرمایه گذاری هفت هزار و ۴۱۶میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

۹ پروژه در قشم با سرمایه گذاری شش هزار و ۳۷۹میلیارد ریال که پنج هزار و ۶۷۹میلیارد ریال از این سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی انجام شده است.

 با بهره برداری از طرح ها و پروژه های قشم، برای ۶۰۷نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد می شود.

 ۲ واحد آب شیرین کن و واحد تولید بخار هرکدام با ظرفیت  چهارهزار مترمکعب در روز، شرکت تولید لوازم آرایشی و بهداشتی با ظرفیت تولید پنج هزار و ۱۰۰ تن در سال، واحد تولید شناور به میزان ۵۰فروند در سال، بخش توسعه هتل دیانا به ظرفیت ۱۱۰ تخت، فاز اول پرورش میگو شرکت مروارید شکیل قشم به میزان ۸۰ هکتار، پروژه های تفریحی و گردشگری شامل یک واحد اقامتگاه بوم گردی و دو واحدکلوپ غواصی و تفریحات دریایی، چهار واحد کارگاهی صنایع دستی به مساحت ۸۰۰ متر مربع، ساختمان تکنیکال بلاک فرودگاه به مساحت سه هزار مترمربع و پارک و بوستان دفاری به مساحت ۲۰هزار مترمربع، با دستور رییس جمهور افتتاح شد.

 همچنین امروز چهار پروژه در منطقه آزاد کیش نیز مورد بهره برداری قرار گرفت.

این پروژه ها با سرمایه گذاری یک هزار و۳۷میلیارد ریالی بخش خصوصی آماده افتتاح شده است.

«تولید و بسته بندی عطریات، اسپری و تافت تولید و بسته بندی انواع لوازم آرایشی و بهداشتی» توسط شرکت شرکت اکسیر کیش ، «تولید و بسته بندی رنگ مو، اکسیدان، شامپو، کرم و واکس مو» در قالب طرح توسعه شرکت ایتال ان جی گروپ کیش، مونتاژ انواع لامپ و برد LED در قالب شرکت وسیم کیش و «تولید و بسته بندی انواع شامپو، ژل کرم و شوینده» در قالب طرح توسعه شرکت شدا کیش، طرح های افتتاح شده در هفتمین برنامه افتتاحیه پروژه های مناطق آزاد در کیش بودند که با دستور رییس جمهور به بهره برداری رسید.

در مجموع با بهره برداری از پروژه های قابل افتتاح در کیش، برای ۷۸نفر به صورت مستقیم و برای ۲۹۵نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.