۱۵ سامانه مراتع قشلاقی میامی پایش شد

0 2
۱۵ سامانه مراتع قشلاقی میامی پایش شد

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، محمدعلی رضایی اظهار کرد: طرح پایش مراتع در راستای اصلاح، احیا و توسعه منابع طبیعی و مدیریت چرا و اجرای قوانین در دست اجراست.

وی ادامه داد: این طرح با هدف حفظ، احیای مراتع و تقویت پوشش گیاهی از نظر کمی و کیفی به دلیل وضعیت تغییر اقلیم، کنترل پروانه چرا صادر شده و راستی‌آزمایی هر سامانه عرفی بر اساس کارت ممیزی، اخذ عوارض ناشی از تمدید و صدور پروانه چرای دام، حذف دامدارانی که بیش از سه سال بدون عذر موجه ترک دامداری کرده‌اند، در دستور کار قرار گرفته است.

وی از دیگر اهداف اجرای این طرح را بررسی اجرای طرح‌های مرتع‌داری و نظارت بر اجرای طرح و بازنگری آن‌ها بر اساس گزارش ناظر طرح با همکاری مشترک یگان حفاظت جهت راستی آزمائی بهره‌برداران مرتعی و کنترل ورود و خروج به موقع دام به مرتع عنوان کرد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی بیان کرد: در این طرح، مأموران یگان حفاظت و کارشناسان به مراتع اعزام و ضمن شمارش دام از نزدیک به بررسی وضعیت مراتع و اجرای طرح‌های مرتع‌داری و سایر عوامل مربوط به مدیریت چرا از جمله تعداد دام و ظرفیت مرتع می‌پردازند.

رضایی گفت: اجرای اصولی طرح‌ها و رعایت قوانین و مقررات مربوط به حفظ، احیا و توسعه از مراتع موجب بهبود وضعیت و حفظ این سرمایه ارزشمند برای نسل‌های آینده می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.