۲۳۰ هزار متر مربع به فضاهای ورزشی خراسان‌جنوبی افزوده شد

0 0
۲۳۰ هزار متر مربع به فضاهای ورزشی خراسان‌جنوبی افزوده شد

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، حسن عزیزی ظهر امروز در حاشیه سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان‌جنوبی اظهار داشت: در طلیعه بهار ۱۴۰۰ تعداد ۵۵ پروژه عمرانی ورزشی با اعتبار ۵۴ میلیارد و ‌۷۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد و ۱۱ پروژه نیز با اعتبار بیش از ۳۵ میلیارد تومان کلنگ‌زنی می‌شود.

 وی با بیان اینکه پیش‌از این سرانه فضای ورزشی خراسان‌جنوبی۲۰ سانتیمتر مربع بوده است، افزود: با بهره برداری از این پروژه‌های عمرانی سرانه ورزشی ۴۸ سانتیمتر مربع افزایش می‌یابد که افزایش حدود ۱.۵ برابری را نشان می‌دهد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در سال ۹۹ به رغم همه تحریم‌های ظالمانه، مشکلات درآمدی دولت و شیوع کرونا تعداد ۳۰ پروژه ورزشی شامل هفت سالن چند منظوره ورزشی، یک استخر سرپوشیده ورزشی و ۲۲ زمین چمن مصنوعی در استان به بهره‌برداری رسید.

عزیزی یادآورشد: از رهگذر افتتاح و بهره‌برداری این پروژه‌ها بیش از ۵۱ هزار متر مربع به فضای ورزشی استان با اعتبار ۴۷ میلیارد تومان افزوده شد.

وی خاطرنشان‌کرد: طی هشت سال ۲۳۰ هزار متر مربع با هزینه‌کرد ۱۰۰ میلیارد تومان به فضاهای ورزشی استان افزوده شده است که ارزش روز این سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان می‌باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به تجهیز خانه‌های ورزشی روستایی گفت: در دولت تدبیر و امید تعداد ۳۶۸ خانه ورزشی روستایی استان تجهیز شد و در سفر وزیر ورزش و جوانان نیز ۲۵ خانه ورزش روستایی تجهیز و به بهره‌برداری می‌رسد.

عزیزی از احداث پروژه‌های مشارکتی اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی در شهرستان‌های مرزی استان خبر داد و گفت: تعداد ۱۳ زمین چمن مصنوعی فوتبال در شهرستان‌های سربیشه، نهبندان، زیرکوه و درمیان بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در هفته دولت امسال ۱۳ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به مصوبات سفر استاندار پیشین خراسان جنوبی در راستای عملیات اجرایی سالن ورزشی هزار و ۲۰۰ نفری شهر حاجی‌آباد زیرکوه با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان آغاز شده که در زمینه تکمیل این سالن ورزشی نیازمند حمایت وزارتخانه هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی عنوان کرد: در منطقه مرزی زیرکوه روستای بارنجگان را داریم و مردم روستا دستور مقام معظم رهبری در زمینه احداث زیرساخت ورزشی را دارند که درخواست داریم در تعریف پروژه‌های جدید ملی دیده شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.