۲۷ طرح ورزشی ویژه هفته دولت در سیستان و بلوچستان افتتاح می‌‎شود

0 0
۲۷ طرح ورزشی ویژه هفته دولت در سیستان و بلوچستان افتتاح می‌‎شود

به‌گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، ادهم کرد در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: ورزش استان سیستان و بلوچستان در حوزه قهرمانی هیچ زمانی کسب مقام و رتبه‌های خوبی در رده بندی استانی نداشته اما اکنون رتبه هفدهم را کسب کرده است.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان افزود: استان سیستان و بلوچستان در زمینه توسعه همگانی در سال ۹۸  رتبه سوم را داشت که تلاش کردیم این رتبه را ارتقا دهیم و الان رتبه دوم در توسعه همگانی را نیز کسب کرده‌ایم.

وی گفت: این استان در حوزه ورزش بانوان، در بیش از ۱۰ رشته مدعی است، ورزشکاران بانوی استان حتی توانستند افتخارات زیادی برای کشور کسب کنند.

کُرد ادامه داد: روز گذشته بهار بدیعی ورزشکار مچ‌اندازی استان که به مسابقات قرقیزستان اعزام شده بود موفق به کسب مدال نقره در مسابقات چپ‌دست‌ها و نیز مدال نقره و برنز در مسابقات راست‌دست‌ها شد.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت توسعه ورزش روستایی با توجه به اینکه نیمی از بانوان ورزشکار استان را بانوان روستایی تشکیل میدهند در سال‌های اخیر بیش از ۳۲۰ خانه روستایی در سطح روستا احداث کردیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان افزود: در سه سال اخیر بیش از هزار و سیصد برنامه در بخش ورزش روستایی اجرا شد که اکثر این برنامه‌ها از زمان آغاز شیوع کرونا اجرا شده‌اند، اکثر برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی از طریق فضای آموزشی اجرا شد.

کُرد یادآور شد: در زمینه المپیاد ورزش زنان و دختران روستایی، سعی در شناسایی دختران ورزشکار استان شده و به زودی مسابقات در سطح شهرستان ها را اجرا می‌شود.

وی گفت: در بحث جوانان در سال ۹۳ با سه سمن کار را آغاز کردیم اما امروز ۲۰۶ سازمان مردم‌نهاد در سطح استان تشکیل شده که رتبه سوم کشوری را در این زمینه کسب کردیم.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان افزود: از سال ۹۳ تاکنون ۱۲۴ دوره را برگزار کردیم و در همان سال چهار ستاد ساماندهی و در سال ۹۹ صد و ۱۱ ستاد برگزار شده است.

وی گفت: در سال ۹۳ هیچ کارگاهی در زمینه ازدواج در استان فعالیت نمی‌کرد اما اکنون این استان جزو ستادهای برتر کشور در حوزه کارگاه‌های ازدواج است.

کرد ادامه داد: دو دوره کارگاه برای تمام مراکز کشور در استان برگزار شد، حدود ۱۷ فیلم کوتاه و مونشن گراف در حوزه ازدواج طراحی شد که یکی در جشنواره ازدواج رتبه برتر را کسب کرد.

وی بیان کرد: در حوزه مراکز مشاوره در پیش از سال ۹۷، هیچ مرکز مجوز دار نداشتیم اما امروز ۸ مرکز مشاوره تخصصی قبل از ازدواج را داریم، از کسانی که تحصیلات تکمیلی در حوزه روانشناسی دارند دعوت می‌کنیم تا مراجعه کنند تا مجوز مراکز ازدواج را برای آنها صادر کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان افزود: در هفته دولت ۱۰ زمین چمن مصنوعی افتتاح و ۱۶ خانه ورزش روستایی تجهیز می‌شوند که اعتبار این پروژه‌ها ۵۹ میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه چمن مصنوعی شهرستان زهک راه‌اندازی شده، گفت: چمن مصنوعی شهرستان چابهار، هیرمند، نیمروز، نیکشهر، سراوان ، خاش، زرآباد، سرباز، دلگان و … آماده بهره‌برداری هستند.

کُرد افزود: در بحث خانه‌های جوان تا سال ۹۷ فقط یک خانه جوان در استان داشتیم اما امروز ۹ خانه جوان در سطح استان داریم و تعدادی دیگر کلنگ‌زنی شدند.

وی گفت: المپیاد ورزش دختران و روستایی ۵۰۰ نفر از زاهدان شناسایی شدند در زاهدان و بیرجند برگزار شد که ۱۵ نفر از منتخبین استان به استان فارس اعزام شدند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بیان کرد: اگر امید آرامی به مسابقات جهانی اعزام شود اولین کشتی‌گیر فرنگی‌کار استان خواهد بود که به این مسابقات اعزام می‌شود.

وی با بیان اینکه دانیال شه‌بخش اولین ورزشکار استان در المپیک بوده، خاطرنشان کرد: این بوکسور سیستان و بلوچستانی محبوت‌ترین ورزشکار ایرانی اعزامی به المپیک بود که به منظور قدردانی از تلاش وی در المپیک، از طرف استانداری سیستان و بلوچستان، زمینی به او اهدا شده و قول‌های دیگری مبنی بر حمایت از این ورزشکار ارائه شده که امیدواریم به‌زودی به مرحله اجرا برسد.

انتهای پیام/۳۱۳۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.