۳۲ درصد جمعیت آذربایجان شرقی واکسینه شدند/ افزایش مراکز بزرگ واکسیناسیون تبریز به ۱۲ مرکز

0 0
32 درصد جمعیت آذربایجان شرقی واکسینه شدند/ افزایش مراکز بزرگ واکسیناسیون تبریز به ۱۲ مرکز

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، عباسعلی درستی در یک گفت وگوی خبری اظهار کرد: طی دو روز گذشته چهار مرکز بزرگ جدید واکسیناسیون در تبریز ایجاد شده و در طول این هفته نیز ۲ تا سه مرکز بزرگ جدید نیز اضافه می شود و امیدواریم بعد از یک هفته تعداد مراکز بزرگ واکسیناسیون در تبریز علاوه بر مراکز بهداشتی و درمانی به ۱۰ تا ۱۲ مرکز ارتقا یابد.

وی با اشاره به فعالیت این مراکز از ساعت هفت صبح تا ۱۹ عصر، گفت: ۳۲ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال در آذربایجان شرقی تاکنون واکسن دریافت کرده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به تاخیر در روند تزریق دوز دوم برخی واکسن ها در استان، خاطرنشان کرد: تا ۱۰ روز آینده دوز دوم افرادی که قبلا واکسن دریافت کرده اند، تامین می شود.

درستی همچنین با اشاره به میانگین سنی افراد دریافت کننده واکسن، گفت: در روستاها سنین بالای ۴۰ سال، شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر سنین بالای ۴۵ سال و در شهرهای بزرگ سنین بالای ۴۷ سال تاکنون واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی به شهروندان توصیه کرد: واکسیناسیون به معنای اتمام کرونا نیست و شهروندان همچنان باید دستورالعمل های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند.

انتهای پیام/۶۰۰۳۴

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.