۶۰ عنوان کتاب با محتوای دفاع مقدس در استان مرکزی چاپ و منتشر می‌شود

0 3
۶۰ عنوان کتاب با محتوای دفاع مقدس  در استان مرکزی چاپ و منتشر می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ظهر امروز در نشست فرماندهان ارشد نیروهای مسلح استان مرکزی با موضوع ستاد گرامیداشت مناسبت‌های دفاع مقدس و مقاومت اظهار کرد: این ایام یادآور عملیات بزرگ بیت‌المقدس است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چراکه این عملیات علاوه بر اینکه توانست آینده‌ای روشن برای انقلاب اسلامی ترسیم کند جایگاه ایران اسلامی در عرصه بین‌الملل را ارتقاء داد.

وی افزود: آزادی خرمشهر عزیز و پیروزی رزمندگان در عملیات بیت المقدس بار دیگر نشان داد موفقیت تنها با اراده و تکیه بر قدرت خداوند امکان پذیر است و امروز برای آزادی خرمشهرهای دیگر باید همواره این نکته برای ما قابل اهمیت باشد.

 فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سال جاری ستاد گرامیداشت مناسبت‌های دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی تشکیل شده که نیاز است نیروهای مسلح با هم افزایی و مشارکت همه جانبه همچون سال‌های گذشته برنامه‌ها را اجرایی کنند.

کریمی ادامه داد: حساسیت و تلاش‌های نیروهای مسلح استان در همه رده‌ها و یگان‌ها در امر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قابل تقدیر است و خوشبختانه تجربه بسیار موفقی در سال‌های گذشته برای اجرای برنامه‌های مشارکتی در اختیار است.

وی اضافه کرد: امروز هم‌افزایی و وحدت خوبی در میان نیروهای مسلح استان وجود دارد که به برکت شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت به وجود آمده و باید از این وحدت و هم افزایی در راستای اجرای برنامه‌های دفاع مقدس به خوبی استفاده کرد.

 فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی یادآور شد: در سال جاری برای ۱۰ هفته که مناسبت‌های مهم در آنها وجود دارد برنامه‌ریزی شده تا با مشارکت و هم افزایی و استفاده از همه ظرفیت‌ها بتوان در راستای گرامیداشت مناسبت‌ها گام‌های بلندی برداشت.

بازدید ۲۰۰ نفر از مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان 

فرمانده پدافند هوایی حضرت علی‌اکبر (ع) نیز گفت: شهدا بزرگ‌ترین و مهم‌ترین سرمایه‌های انقلاب اسلامی محسوب می‌شوند و امروز باید با همه توان برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به صحنه بیاییم.

 محمد صادقیان افزود: تشکیل و راه‌اندازی موزه دفاع مقدس استان مرکزی یک اقدام موثر در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و به عنوان یک ظرفیت مهم می‌تواند در این راستا اثرگذار باشد.

وی با بیان اینکه مرکز پدافند هوایی حضرت علی اکبر (ع) اراک از زمان راه‌اندازی موزه دفاع مقدس استان برای بهره‌گیری کارآموزان از این ظرفیت، همواره برنامه‌ریزی‌های لازم را داشته و به عنوان یک برنامه اصلی بازدیدها را با قوت انجام خواهد داد، بیان داشت: در سال جاری بیش از ۲۰۰ نفر از کارآموزان به شکل محدود از مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان بازدید کردند و طبق نظرسنجی‌های صورت گرفته این بازدیدها آثار و برکات فراوانی به همراه داشته که با قوت ادامه خواهد داشت.

فرمانده پدافند هوایی حضرت علی‌اکبر (ع) بیان کرد: بازدیدهای مشترک نیروهای مسلح استان از خانواده معظم شهدا یک اقدام ارزشمند است که در سال جاری باید ادامه‌دار باشد چراکه امروز در قبال خانواده شهدا مسئول هستیم.

صادقیان گفت: خانواده معظم شهدا سند افتخار ایران اسلامی هستند و امروز وظیفه داریم تکریم و تجلیل از مقام ارزشمند آنها را به خوبی به جا بیاوریم.

وی ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی در استان مرکزی در همه رده‌ها برای گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر آمادگی کامل دارد و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد چراکه آزادی خرمشهر به عنوان نقطه عطف تاریخ دفاع مقدس مطرح است.

استان مرکزی میزبان ۳ جشنواره کشوری است

 غلامرضا کریمی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در نشست فرماندهان ارشد نیروهای مسلح استان مرکزی با بیان اینکه یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری از استان مرکزی ادامه راه کنگره شهدای استان و اقداماتی که انجام شد است و این یک رسالت و وظیفه مهم محسوب می‌شود و مخاطب آن همه مردم، دستگاه‌ها و نهادهای استان است، گفت: خوشبختانه به برکت کنگره شهدای استان زیرساخت‌های خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام شده که سازماندهی بیش از ۳ هزار نفر فعال فرهنگی، اجتماعی، هنری، ورزشی و سایر حوزه‌های دیگر یکی از این زیر ساخت‌ها است.

وی افزود: ۲۵ کمیته و ۱۶ کارگروه در کنگره شهدای استان تشکیل شد که در سال گذشته برای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس پای کار آمد و خوشبختانه اقدامات خوبی هم انجام شد که برگزاری ۵ هزار برنامه فرهنگی و اجتماعی بخشی از عملکرد آن است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: امسال در ستاد گرامیداشت دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی بار دیگر از ظرفیت‌های ایجاد شده در کنگره شهدای استان استفاده خواهیم کرد و در این ستاد برای سال جاری ۴۰ هفته پیش بینی شده که برنامه‌ها متناسب با این ۴۰ هفته برگزار خواهند شد.

کریمی گفت: وحدت نیروهای مسلح سبب آزادسازی خرمشهر شد و خوشبختانه امروز این وحدت و انسجام در ارکان نیروهای مسلح قابل نمایش است و باید از این ظرفیت برای گرامیداشت مناسبت ها به خوبی استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه امروز مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان مرکزی به یک پاتوق برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی تبدیل شده و جوانان بسیاری از این اقدام استقبال کرده‌اند که نمونه آن برگزاری برنامه در لیالی قدر بود که در ۱۰ شب بیش از ۲۰ هزار نفر با رعایت کامل پروتکل‌ها در این برنامه شرکت کردند، اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای تهیه و چاپ ۶۰ عنوان کتاب با محتوای دفاع مقدس در حال انجام است که دستگاه‌ها و ادارات استان باید در این خصوص مشارکت کنند چراکه این موضوع یکی از مصوبه‌های شورای اداری استان است و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

وی گفت: در سال جاری استان مرکزی میزبان ۳ جشنواره کشوری است که نیاز است برای این جشنواره‌ها آمادگی کامل داشته باشیم و همچون سال‌های گذشته که استان مرکزی رتبه‌های خوبی کسب کرد در جشنواره‌ها حضور پیدا کنیم.

به گفته وی بازدید دانشجویان از موزه و مراکز مهم استان در دفاع مقدس که در قالب طرح شهید مجید ایزد پناه انجام می‌شد با کاهش شیوع بیماری کرونا ادامه پیدا می‌کند و البته می‌توان این طرح بسیار کاربردی را برای سایر دستگاه‌ها و ادارات استان نیز اجرا کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.