۶ هزار نفر در مرز باشماق مریوان غربال‌گری کرونا شدند/۲۰۰ نجاتگر هلال احمر واکسن کرونا زده‌اند

0 4
6 هزار نفر در مرز باشماق مریوان غربال‌گری کرونا شدند/۲۰۰ نجاتگر هلال احمر واکسن کرونا زده‌اند

پیام جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت بیش از ۶ هزار نفر توسط جمعیت هلال احمر در مرز باشماق مریوان غربال‌گری کرونا شده‌اند.

وی تصریح کرد: از روزهای پایانی سال گذشته وظیفه غربالگری مسافران پایانه مرزی مریوان به جمعیت هلال احمر سپرده شده و طی دو ماه گذشته نجاتگران ما با تمام توان خود به خدمتگزاری مردم در مرز رسمی مریوان پرداخته‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان اضافه کرد: علاوه بر مرز باشماق، جمعیت هلال احمر جهت راه‌اندازی پایگاه غربالگری کرونا در مرز سیرانبند بانه نیز اعلام آمادگی کرده است.

جلالی گفت: در این مدت تیم‌های عملیاتی متشکل از نجاتگران آموزش دیده جمعیت در مرز مستقر بوده و با همکاری مرکز بهداشت شهرستان به غربال‌گری مسافرین پرداخته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در این مدت بیش از  ۱۰ هزار عدد ماسک و ۵ هزار ژل ضدعفونی دست در بین مراجعه کنندگان توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان افزود: تا کنون حدود ۲۰۰ نفر از نجاتگران پایگاه‌های امدادو نجات جاده‌ای و داوطلبانی که در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی شرکت داشتند واکسن کرونا را دریافت نموده‌اند.

مشارکت ۲ هزار داوطلب جمعیت هلال احمر در طرح‌های پیشگیری از کرونا

جلالی اضافه کرد: طی یکسال گذشته بیش از ۲هزار داوطلب جمعیت هلال احمر کردستان در طرح های پیشگیرانه کرونا شرکت داشته و به هموطنان خود ارایه خدمت نموده‌اند.

وی تصریح کرد: در سال جدید نیز همه امکانات نرم افزاری و سخت‌افزاری جمعیت هلال احمر در خدمت به مردم عزیز کردستان بوده و ما در کنار وظایف ذاتی خود، فعالیت‌های بشردوستانه را در اولویت‌کاری قرار داده‌ایم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.