۹۰ درصد ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در البرز به کرونا اختصاص یابد

0 0
۹۰ درصد ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در البرز به کرونا اختصاص یابد

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، محمد فتحی، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز، در نشست کنترل و مدیریت بیماری کرونا در جمع معاونین و اعضای ستاد و همچنین روسای بیمارستان‌های استان البرز گفت: در شرایط بحرانی تخت‌های بیمارستانی ضروری است مدیریت تخت به دقت انجام شود.

وی از مسؤولین بیمارستان‌ها خواست به سرعت کمیته ترخیص بیماران در جهت تسریع بیماران با شرایط مساعد تشکیل شود تا بیماران با وضعیت ثابت و خوب ادامه ی مراقبت و پیگیری‌های درمانی را از منزل دریافت کنند.

فتحی افزود: هیچ اعمال غیراورژانسی و درمانی را در تمامی بیمارستان‌های استان انجام نشود و ۹۰ درصد ظرفیت تخت‌های هر بیمارستان به بیماران کرونایی و ۱۰ درصد به بیماران اورژانسی غیر کرونایی تخصیص یابد.

این مقام مسؤول ادامه داد: روند راه اندازی کلینیک موقت درمان سرپایی بیماران کرونایی را در بیمارستان های استان  مورد بررسی قرار داد و از روسا خواست با قید فوریت این کلینیک ها راه اندازی شود تا مردم در روند درمانی با کمترین مشکل مواجهه شوند.

وی با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت پزشکان و پرستاران در بیمارستان ها استفاده شود، تصریح کرد: شرایط حساسی از این بیماری را پشت سر می‌گذاریم و امیدواریم این آخرین موج از کرونا باشد که ما را درگیر می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.