۹۰ درصد نامزدهای انتخابات شوراها در قزوین تأیید صلاحیت شدند

0 0
90 درصد نامزدهای انتخابات شوراها در قزوین تأیید صلاحیت شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، به نقل از روابط عمومی استانداری، منوچهر حبیبی رئیس ستاد انتخابات استان قزوین اظهار کرد: سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا فقط در شهر قزوین به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود.

وی افزود: البته پیشنهاد برگزاری الکترونیکی انتخابات را در شهر تاکستان به ستاد انتخابات کشور داده‌ایم و در صورت موافقت در این زمینه اقدام خواهیم کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین اضافه کرد: حدود ۷۶۰ صندوق اخذ رأی در شهرستان قزوین و بیش از ۳۷۰ صندوق در شهر قزوین تعبیه شده است و انتخابات مرکز استان به‌صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

حبیبی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا برای برگزاری انتخابات در شهر قزوین، تمهیدات لازم اندیشده شده و برنامه‌ریزی مناسب برای افزایش شعب، نیروهای انسانی و ساماندهی خودروهای مورد نیاز صورت گرفته است.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: هزار و ۲۷۷ شعبه برای انتخابات ریاست جمهوری و هزار و ۵۶۶ شعبه اخذ رأی برای شوراها در سطح استان پیش بینی شده که نسبت به دوره گذشته به دلیل شرایط کرونا ۱۵ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به احراز صلاحیت ۹۰ درصد نامزدهای شوراهای اسلامی شهرهای استان، گفت:۹۶۴ داوطب برای عضویت در شوراها در ۲۸ شهر استان و چهار هزار و ۷۱۶ داوطلب برای عضویت در شوراهای ۶۷۹ روستای استان ثبت نام کرده‌اند که تعداد داوطلبان روستاها نسبت به دوره گذشته هشت درصد افزایش داشته است.

حبیبی با تاکید بر مشارکت حداکثری در انتخابات، افزود: تحقق این مهم، مطالبه مقام معظم رهبری است که جا دارد دستگاه های اجرایی با فضاسازی و برجسته سازی موضوع در راستای مشارکت حداکثری تلاش کنند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.