۹ غیر نظامی در حمله تروریستی در چاد کشته شدند

0 3

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مقام‌های محلی می‌گویند حمله انتحاری در غرب کشور چاد به کشته شدن ۹ غیر نظامی منجر شده است.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه» این حمله اواخر یکشنبه شب توسط یک زن مشکوک به عضویت در گروه تروریستی «بوکوحرام» که همراه خود جلیقه انفجاری داشت، انجام گرفته است.

یک مقام نظامی چاد گفت: «یک بمبگذار انتحاری اواخر یکشنبه با منفجر کردن خود در دهکده  “کایاگا کیندجیریا” باعث کشته شدن ۹ تن از جمله دو زن و ۷ مرد شد.»

سخنگوی ارتش چاد نیز با تأیید آمار کشته‌شدگان این حادثه تروریستی، آن را به گروه بوکوحرام نسبت داد.

دهکده مکان وقوع این حادثه نزدیک «دریاچه چاد» جمعیتی حدود ۷ هزار نفر دارد و در گذشته نیز تروریست‌های بوکوحرام به آنجا حمله کرده بودند. در این منطقه شبه نظامیان با پنهان شدن در میان جزایر و تالاب‌ها علاوه بر چاد، به کامرون، نیجریه و نیجر حمله می‌کنند.  در ماه آگوست (مرداد) نیز حمله تروریستی به کشته شدن پنج تن و یک نیرو نظامی در این دهکده منجر شد. شبه نظامیان اوائل ماه جاری نیز چهار تن از اهالی این منطقه را کشته و چهار زن را نزدیک دریاچه چاد ربودند.

اوائل ماه ژانویه (دی) ۱۲۰۰ نظامی ارتش چاد که به عنوان نیروی منطقه‌ای به نیجریه رفته بودند، برای استقرار مجدد در «دریاچه چاد» به کشور خود بازگشتند.

حمله تروریستی شب گذشته در حالی به وقوع پیوست که «فلورانس پارلی» وزیر دفاع فرانسه صبح دوشنبه با همتای خود در پایتخت چاد دیدار و گفت‌وگو کرد.

کشورهای منطقه اخیرا برای مقابله با حملات تروریستی بوکوحرام باهم متحد شده‌اند. اهالی منطقه دخالت فرانسه در امور داخلی خود و کمک این کشور به بوکوحرام را عامل نابسامانی‌های موجود می‌دانند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.