اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری به منظور کنترل قیمت مسکن

0 1

علی نبیان با اشاره به ساخت ۴۰۰ هزار مسکن در سطح کشور به منظور کنترل قیمت‌ها و در قالب طرح جامع اقدام ملی، این طرح را از برنامه‌های اولویت دار وزارت راه و شهرسازی برشمرد و اعلام کرد: اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری در مناطق مختلف شهرها در راستای کنترل قیمت مسکن در کشور انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از سازمان ملی زمین و مسکن، علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در حاشیه بازدید از طرح آرمان اراک، گفت: ساخت این مسکن‌ها در قالب طرح اقدام ملی در طول سال های ۹۸ و ۹۹ در سطح کشور اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: ۲۰۰ هزار واحد این مسکن‌ها در سطح شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در قالب بازآفرینی شهری و ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن در سطح کشور ساخته می‌شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خاطر نشان کرد: طرح اقدام ملی به ۲ صورت شامل تامین زمین توسط شهرستان‌ها و یا در زمین‌های سازمان ملی زمین و مسکن در استان ها اجرا می شود.

نبیان افزود: طرح آرمان اراک از جمله طرح های مشارکتی است که زمین آن توسط سازمان ملی زمین و مسکن در اختیار سرمایه گذار قرار گرفته است.

معاون وزیر راه و شهر سازی گفت: ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر به صورت نیمه کاره در سطح کشور وجود دارد که پیگیری تکمیل این طرح ها توسط استانداران و جانشینی معاونت عمرانی استانداری ها در حال انجام است.

نبیان افزود: تکمیل طرح‌های مسکن مهر اکنون به صورت ویژه در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر توسط سازمان ملی زمین و شهرسازی و زیر ۲۵ هزار نفر توسط بنیاد مسکن و شهرهای جدید در حال انجام است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: بهره برداری از طرح‌های مسکن مهر به صورت ماهانه در حال انجام بوده و اتمام طرح مسکن مهر به جز پروژه‌هایی که مشکل حقوقی دارند تا پایان سال جاری از برنامه‌های اولویت‌دار وزارت راه و شهرسازی است.

نبیان خاطر نشان کرد: اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری در مناطق مختلف شهرها در راستای کنترل قیمت مسکن در کشور انجام می‌شود.

وی در دیدار با استاندار مرکزی و جمعی از مدیران استانی به بحث و بررسی راهکار های لازم جهت رفع برخی مشکلات حوزه زمین و مسکن این استان پرداخت.

مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن در جلسه شورای راه و شهرسازی استان مرکزی که با حضور مدیران دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی در استان برگزار شد شرکت کردند. در این نشست مدیران این مجموعه‌ها به ارائه گزارش مسائل مختلف حوزه زمین و مسکن پرداخته و راهکارهای رفع این مسائل مطرح شد.

معاون وزیر راه و شهر سازی در سفر به شهرستان اراک از طرح مسکن آرمان، کوی کوثر، اراضی دانشگاه اراک در منطقه سردشت و کوی گردو این شهرستان بازدید کرد.

علی نبیان همچنین در بازدید از شهر دلیجان از اراضی آذر آباد، پروژه ۷۷ هکتاری دلیجان و اراضی هاشم‌آباد این شهر نیز بازدید کرد.

مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن در  بخش دیگری از این سفر استانی با بازدید از بیت امام خمینی (ره) با آرمان های ایشان تجدید بیعت نمودند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.