استاندارد معرف ایران در بازارهای جهانی است

0 2

در دیدار آیت الله حسینی بوشهری، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران بر رویکرد جدید سازمان استاندارد در توجه بیشتر به مقوله سلامت و ایمنی مردم تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از استاندارد، رئیس سازمان ملی استاندارد در این دیدار با توجه به وظایف مهم استاندارد در چهار حوزه تدوین استاندارد ، ارزیابی انطباق، اندازه شناسی و تایید صلاحیت گفت : یک نمونه ، یک آزمون و یک نتیجه مورد قبول در سراسر جهان هدفی است که سازمان به دنبال تحقق آن است.

پیروزبخت با اشاره به تصویب قانون جدید تقویت و توسعه نظام استاندارد در سال ۹۶ افزود : تصویب قانون علی رغم همه سختی ها و مشقت هایی که در مسیر تصویب آن وجود داشت در نهایت منجر به ارتقای جایگاه حاکمیتی سازمان به عنوان مستقل ترین سازمان دولتی شد .

پیروزبخت اضافه کرد : سازمان استاندارد ۲۵ وظیفه اصلی و ۸ مرجعیت قانونی از جمله صدور نشان حلال در کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه صدور نشان حلال فقط از طریق سازمان استاندارد انجام می شود افزود: اکنون ۴۸ گواهی حلال توسط سازمان صادر شده و این کار با توجه به جایگاه مهم ایران در موسسه کشورهای اسلامی با قوت بیشتر ادامه خواهد داشت.

آیت الله بوشهری در این دیدار با بیان اینکه همراهی و همکاری بسیاری از مشکلات را رفع می کند فرمودند: تقلب و سو استفاده از نشان استاندارد باعث کاهش ایمنی مردم شده است .

ایشان فرمودند: استاندارد و اعمال اقدامات برتولیدات و صادرات کالا ،اعتبار کشور است و باید شاهد حضور فعال این سازمان در عرصه های مختلف کشور باشیم.

ایشان، با بیان اینکه حوزه علمیه درکنار استاندارد است ادامه دادند:  در حوزه استاندارد حلال، یاریگر سازمان استاندارد هستیم.

نماینده ولی فقیه افزودند: موضوع اندازه شناسی در عرصه فقه و حلال مسئله مهمی است که باید به دقت مورد توجه قرار گیرد.

به گفته ایشان،کار بزرگی که در عرصه بین المللی حلال از جانب سازمان ملی استاندارد ایران، اتفاق افتاده، ارزشمند است و برای رییس این سازمان آرزوی دارم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.