استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ملی برای آموزش

0 5

معاون تربیت بدنی و سلامت اظهار کرد: از ظرفیت فضای مجازی و رسانه ملی برای آموزش استفاده خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهرزاد حمیدی ظهرامروز در دومین جلسه ستاد پیشگیری و کنترل کرونا ویروس که در سالن کنفرانس این معاونت برگزار شد، اظهار کرد: کمیته‌های این ستاد باید اقدامات لازم  را برای پیشگیری و کنترل پیش بینی و موارد را در ستاد مطرح کنند تا پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

وی افزود: بخشی از کارها را دفتر امور سلامت با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیگیری کرده است .

حمیدی با بیان اینکه برای پیشگیری و کنترل کرونا ویروس محتوا تهیه شده است،گفت: در حال حاضر بهترین کار این است که در کمیته‌های ستاد، آموزشی که باید در استان‌ها انجام بگیرد، تدوین و برنامه‌ریزی شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت با اشاره به تماس تلفنی که با مدیرکل آموزش و پرورش استان قم داشته است، اظهار کرد: مراکز آموزشی از جمله مدارس و دانشگاه‌ها درقم تا پایان هفته تعطیل شده است و انشالله بتوانیم همکاری‌های لازم را با استان قم داشته باشیم تا این بحران را پشت سر بگذرانیم.

حمیدی با اشاره به جلسه شورای عالی امنیت با حضور رئیس جمهور،گفت: ستادی را به عنوان « ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا » تحت نظر خود متشکل از وزرای کشور ، راه و شهرسازی ، آموزش و پرورش ، علوم ، تحقیقات و فناوری ، میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی ، فرهنگ و ارشاد اسلامی ، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ، دادستان کل کشور ، رئیس سازمان برنامه و بودجه ، رئیس سازمان صدا و سیما ، رئیس سازمان حج و زیارت ، سخنگوی دولت و فرمانده نیروی انتظامی برگزار می‌شود تا درباره تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی تاکید کرد: باید از ظرفیت فضای مجازی، رسانه ملی و شبکه‌های اجتماعی برای آموزش استفاده شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت گفت: نمایندگان معاون آموزش ابتدایی و معاون آموزش متوسطه در ستاد پیشگیری و کنترل کرونا ویروس باید برای دانش آموزانی که به دلیل سرماخوردگی فصلی در منزل استراحت می‌کنند، برنامه‌ای برای جبران ساعت درسی و آموزشی آنان درنظر بگیرند .

حمیدی تصریح کرد: اگر قرار است مددکاری به دانش آموز برسد، باید در مدرسه انجام بگیرد .

وی در ادامه اضافه کرد: بخشنامه‌ای به مدارس ارسال شده است که حاوی دستورالعمل مقابله با عفونت‌های حاد تنفسی ناشی از کرونا ویروس است .

معاون تربیت بدنی و سلامت خاطرنشان کرد: واحد ارزیابی و حراست درآموزش و پرورش نظارت بر اجرای دستورالعمل‌ها را برعهده خواهند داشت .

معاون تربیت بدنی و سلامت با اشاره به تغذیه مناسب برای پیشگیری از کرونا ویروس، اظهار کرد: برای رعایت موارد تغذیه‌ای دستورالعملی در حال تهیه و تدوین است که پس از بررسی‌های لازم به مدارس ارسال خواهد شد .

حمیدی با بیان اینکه تمامی اردوها، همایش‌ها و مسابقات ورزشی لغو شده است، اظهارکرد: این اقدامات وتعطیلی مدارس در برخی از استان‌ها برای این بوده تا از دانش آموزان در مقابل کرونا ویروس محافظت شوند .

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت محتواهای آموزشی و تصویری،گفت: باید برنامه‌های تولیدی با ادبیات و بوم مدرسه و دانش‌ آموز و مناسب با مقاطع تحصیلی برای آموزش دانش آموزان و معلمان تهیه شود.

گفتنی است؛ ستاد پیشگیری وکنترل کرونا ویروس در چهار کمیته آموزش، علمی، تجهیز، بهسازی و بهداشت محیط و همچنین مستندسازی و اطلاع رسانی اقدامات لازم را پیش بینی و پیگیری خواهند کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.