اعلام زمان و مکان مراسم تشییع و بزرگداشت آیت الله رسولی محلاتی

0 1

آیت‌الله سیدهاشم رسولی محلاتی، نخستین رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه و مؤلف، مترجم و گردآورنده آثاری در حوزه تاریخ اسلام و سیره ائمه اطهار (ع) شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی ماه دعوت حق را لبیک گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایثار، آیت الله رسولی محلاتی پدر همسر حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران؛ عضو بیت امام راحل (ره) و دفتر مقام معظم رهبری و مورخ و پژوهشگر برجسته شیعه و مؤلف بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب در حوزه قرآنی و تاریخ تشیع به لقاءالله پیوست.
آیت الله رسولی محلاتی، مسئول وجوهات و مسائل شرعی دفتر مقام معظم رهبری و سال‌ها نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بود و در دانشگاه‌ امام صادق(ع) و دانشکدهٔ الهیات دانشگاه تهران نیز کرسی تاریخ اسلام را بر عهده داشت.
آیت‌الله سیدهاشم رسولی محلاتی مؤلف آثاری چون تاریخ اسلام، کیفر گناه و آثار و عواقب خطرناک آن، قصص قرآن یا تاریخ انبیاء، درس‌هایی از تاریخ تحلیلی اسلام، راهنمای بهشت یا بهشتیان از دیدگاه قرآن و حدیث، جنبه‌های اخلاقی و سیره عملی امام رضا (ع) و شرح تألیفات شیخ طوسی و شروح آن‌ها بوده است.
وی از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۲ نخستین رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه بود و نمایندگی استان تهران را در دومین دوره مجلس خبرگان رهبری بر عهده داشت.
آیت‌الله‌ سیدهاشم‌ رسولی‌ محلاتی‌ در سال ۱۳۰۹ در شهرستان‌ محلات‌ دیده‌ به‌ جهان‌ گشود و از شاگردان‌ برجسته‌ امام خمینی (ره) و آیت‌الله‌ شیخ‌ عبدالکریم‌ حائری‌ یزدی‌ از مدرسین‌ حوزه‌‌ علمیه‌ قم‌ بود و در دوران مبارزات ملت ایران علیه رژیم ستمشاهی نقش مؤثری داشت.
گفتنی است، پیکر حضرت آیت الله رسولی محلاتی روز یکشنبه ۲۲ دی ماه ساعت ۹ صبح از مسجد فرشته(چیذر ) به شهر قم انتقال خواهد یافت و ساعت ۱۵ از مسجد امام حسن مجتبی (ع) به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) تشییع و در جوار حضرت معصومه(س) به خاک سپرده می‌شود.
مراسم بزرگداشت آن مرحوم روز سه‌شنبه ۲۴ دی ماه در مسجد فرشته واقع در چیذر و روز پنج‌شنبه ۲۶ دی در حسینیه شهید محلاتی برگزار می‌شود.
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.