افزایش کشت و تولید مواد افیونی در افغانستان برای ایران مشکلاتی به‌همراه داشته است

0 3

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: روند رو به افزایش سطح کشت و تولید مواد افیونی در افغانستان، جمهوری اسلامی ایران را به دلیل همجواری با افغانستان با مشکلاتی مواجه ساخته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت و به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ اسکندر مومنی که به دعوت وزیر امنیت عمومی چین به این کشور سفر کرده است، با معاون گمرگ چین ملاقات کرد و گفت: گمرک در کشور جمهوری اسلامی ایران، عضو اصلی کمیته ملی نظارت بر پیش سازها است که بر انحراف و تجارت غیرقانونی پیش‌سازهای شیمیایی در قالب سه کارگروه عملیاتی نظارت مستمر دارد.

وی افزود: روند رو به افزایش سطح کشت و تولید مواد افیونی در افغانستان، جمهوری اسلامی ایران را به دلیل همجواری با افغانستان با مشکلاتی مواجه ساخته است.

دبیرکل ستاد بر تبادل تجربیات و اطلاعات دو کشور در حوزه مبارزه با مواد مخدر و پیش‌سازها تاکید کرد و بیان داشت: با معرفی رابطین دو کشور در سطوح مختلف (پلیسی، گمرکی و ستاد) در قالب یادداشت تفاهم همکاری در زمینه مبارزه با مواد مخدر در سال ۲۰۱۹، انتظار داریم سطح تعاملات و تبادل اطلاعات بین دو کشور و بخصوص گمرک‌های دو کشور بیش از پیش ارتقاء یابد.

گفتنی است، در این دیدار رابطین مبارزه با مواد مخدر در گمرک دو کشور، برای همکاری‌های بیشتر در زمینه مبارزه با مواد مخدر و پیش‌سازهای شیمیایی معرفی شدند. همچنین در این دیدار توافق‌هایی برای همکاری‌های بیشتر در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر انجام شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.