افزایش ۱۰۰ درصدی مبلغ کل وام‌های اعطایی به دانشجویان علوم پزشکی در سال ۱۳۹۹

0 1

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از افزایش ۱۰۰ درصدی کل مبلغ وام‌های دانشجویی در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از وبدا، مهندس بهروز رحیمی با اعلام  این خبر افزود: با توجه به ایجاد ردیف وام دستیاری در سال ۹۹ که قبلاً وجود نداشته است و نیز افزایش ۲۰-۳۰ درصدی سرانه سایر وام های صندوق، نرخ رشد مجموع وام های اعطایی صندوق به دانشجویان نسبت به میزان آن در سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش خواهد داشت.

وی  با اشاره به  افزایش ۲۰-۳۰ درصدی مبلغ وام های دانشجویی در سال جدید ، اظهار داشت: برخی از وام های ما با درصد کمتر و برخی نیز با درصد بیشتری افزایش یافته اند؛ اما به طور متوسط سرانه وام های دانشجویی حدود ۲۵ درصد افزایش داشته است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با تشریح جزئیات برخی از وام ها ادامه داد: به منظور تشویق امر مقدس ازدواج در بین جوانان، صندوق رفاه دانشجویان در سال ۹۹ نسبت به افزایش ۲۴ درصدی وام های ودیعه مسکن اقدام نموده است. همچنین با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه به خاطر شیوع ویروس منحوس کرونا و کمک به دانشجویان، این صندوق در سال ۹۹ نسبت به افزایش ۵۷ درصدی وام تحصیلی اقدام کرده است. در مورد وام مسکن دانشجویی نیز با توجه به افزایش اجاره بهاء مسکن، صندوق در سال ۹۹ میزان سرانه وام مسکن را ۲۶ درصد افزایش داده است.

وی در پایان یادآور شد: ابلاغ وام دستیاری برای دانشجویان مقاطع دستیاری و دکتری پی اچ دی در ۶ ماهه دوم سال ۹۹ انجام خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.