امریکا بار دیگر یک عمل جنایتکارانه تروریستی را به نام خود ثبت کرد

0 3

وزیر دفاع با اشاره به اقدام امریکا در خصوص ترور سردار قاسم سلیمانی گفت: امریکا با اقدام احمقانه خود بار دیگر یک عمل جنایتکارانه را درتاریخ به نام خود ثبت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از روابط عمومی‌وزارت دفاع، بیست و پنجمین سالگرد فرمانده فقید نیروی هوایی ارتش  و همرزمان شهیدش با حضور سرلشکر موسوی فرمانده ارتش، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع، امیر سرتیپ نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش و خانواده معظم و معزز شهدا در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری برگزار شد.
وزیر دفاع در این مراسم با بیان اینکه جلسات برگزاری شهدا محافل مقدس  و پر از معنویت است اظهار داشت: بنابه فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اهمیت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.
وزیر دفاع با بیان اینکه شهدا جان خود را برای حفظ ارزش ها در طبق اخلاص گذاشتند ادامه داد: گرامیداشت یاد و نام شهدا  گامی راهبردی در حفظ فرهنگ شهادت و استقلال  و انسجام جامعه اسلامی قلمداد می شود.
وزیر دفاع با اشاره به تقارن سالگرد شهید ستاری و شهادت سردار افراز اسلام سپهبد قاسم سلیمانی خاطرنشان ساخت: امروز خونی تازه در رگهای امت اسلامی به جریان در آمده است و فضای معنوی جامعه در راستای حفظ وحدت و دفاع از ارزش ها و آرمانهای انقلاب اسلامی از همیشه آماده تر است.
 
وزیر دفاع به نقل از فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  در خصوص فضیلت شهادت افزود: اعتقاد به شهادت و توجه به عظمت شهیدان عمق هویت ملت  ایران است و مقام شهید به قدری بالاست  که همه پاکان و صالحان آرزوی به دست آوردن این مقام جاودانه را دارند.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه “شهادت” شاخصه مکتب تشیع است گفت: جامعه اسلامی ایران به فضل این شاخصه مقدس عزتمند شده است و پیروزی ما در انقلاب ودوران دفاع مقدس الهام گرفته از  راه سرخ شهادت  بوده  و این مسیر، دشمنان نظام و بدخواهان را بیش از همیشه در تنگنا قرار داده است.
وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدام امریکا در خصوص ترور سردار قاسم سلیمانی گفت: امریکا با اقدام احمقانه خود بار دیگر یک عمل جنایتکارانه را درتاریخ به نام خود ثبت کرد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: دست زدن به چنین اقدامی در دعوت رسمی از یک مقام مسئول به یک کشور، اصولاً  جایی در قوانین بین‌الملل ندارد و در تاریخ چنین چیزی را نمی‌بینیم.
وی اظهار داشت: این حداکثر استیصال دشمن است که دستور ترور صادر می‌کند و مسوولیت آن را بر عهده می‌گیرد و یک عمل جنایتکارانه جنگی را به نام خود ثبت می‌کند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: او  باید بداند و دیگران هم بدانند که اگر با این کار متکبرانه و جنایتکارانه درخور و در حق خودش برخورد نکنند، این دشمن متکبر تکرار خواهد کرد. همانطور که زمانی که تحریم‌های ظالمانه را شروع کرد دنیا سکوت کرد و امروز حتی دوستان خودش را هم تحریم می‌کند
امیر حاتمی ادامه داد: امروز آمریکا اروپایی‌ها را هم تحریم می‌کند دیگران که جای خود دارد. دنیا در مقابل استفاده از دلار به عنوان یک ابزار جنگی سکوت کرد، ملاحظه کرد و ترسید و  امروز دلار تبدیل به یک ابزار رسمی برای تحت فشار گذاشتن ظالمانه خیلی از کشورها شده است.
وی تصریح کرد: واقعیت این است که امروز در مقابل این شهادت و اتفاقی که افتاده همه دنیا مسئول هستند، باید بدانند اگر درست وظایف خود را انجام ندهند  این کار تکرار و نهادینه خواهد شد.
 
وی افزود: اما آنهایی که با این کار، تائید آمیز صحبت میکنند باید بدانند در این حماقت تاریخی سهیم هستند. باید یادشان بیاید و بدانند که شهید سردار سلیمانی شهید چیست؛ اگر او نبود، بنا بود داعش بیاید، مستقر شود و حکومت کند؛ از این اتفاق اسراییل در امنیت کنار می ایستاد و سود خود را می‌برد و مسلمانان به جان همدیگر می‌افتادند اما همانطور که ترکش آن به اروپایی ها رسید، همه در معرض این تهدید بودند .
 
وی گفت: اما این رزمندگان محور مقاومت بودند که با فرماندهی مدبرانه و مقتدرانه شهید سپهبد سلیمانی توانستند این جرثومه فساد را ریشه کن کنند؛ آمریکایی نیز از همین ناراحتند؛ آنها داعش را آورده بودند که بمانند اما به برکت خون شهدا نشد.
 
امیر حاتمی اظهار داشت: واقعیت اقدامات سردار سلیمانی برای همگان روشن است ، این موضوع آنچنان برای همه مردم ایران و آزادی خواهان جهان روشن است که نمی‌توانند بگویند سردار سلیمانی برای ریشه کن کردن تروریسم نقش آفرین نبودند، چه آنها که از شهادت سردار ناراحت شدند و چه آنها که در برابر این اتفاق سکوت کردند میدانند .
 
وزیر دفاع خاطر نشان کرد: تاریخ، شهادت خواهد داد و ملت‌ها خواهند فهمید که آمریکایی ها برای حمایت از داعش آمدند و سردار سلیمانی رابه شهادت رساندند.
 
وی با اشاره به مبارزات سپهبد شهید سلیمانی در محور مقاومت و نابودی داعش گفت: داعش قرار نبود از بین برود؛ آمریکایی ها آنها را آورده بودند که بمانند و آثار آن به کشور های دیگر و اروپا هم می رسید اما شهید سلیمانی و نیروهای مقاومت به خوبی آن توطئه های استکبار جهانی را با شکست روبرو کردند، ملت ها خواهند فهمید که آمریکا برای حمآیت از داعش این جنایت بشری را انجام داد
 
 
حاتمی اظهار داشت: واقعیت اقدامات سردار سلیمانی برای همگان روشن است ، این موضوع آنچنان برای همه مردم ایران و آزادی خواهان جهان روشن است که نمی‌توانند بگویند سردار سلیمانی برای ریشه کن کردن تروریسم نقش آفرین نبودند، چه آنها که از شهادت سردار ناراحت شدند و چه آنها که در برابر این اتفاق سکوت کردند میدانند .
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.