انجام حدود ۳۸ هزار مورد بازرسی از مراکز خرد و کلان سطح عرضه در خرداد ماه امسال

0 2

در خرداد ماه امسال ۳۷ هزار و ۸۱۹ مورد بازرسی از مراکز خرد و کلان در سطح عرضه صورت گرفت که از این تعداد ۷۱۰ مورد پرونده تخلف تشکیل و برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد.

به ‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از شاتا، ارزش ریالی پرونده های تخلف تشکیل شده بیش از ۲۷۸ میلیارد ریال و میانگین ارزش هر پرونده ۳۹۲ میلیون ریال بوده است.

در بازه زمانی یاد شده استان تهران با ۵ هزار و ۷۱۵ مورد بازرسی، استان هرمزگان با ۱۳۰ مورد تشکیل پرونده و استان خراسان رضوی با بیش از ۱۱۳ میلیارد ریال ارزش کالای قاچاق مکشوفه، بالاترین عملکرد را در بین استانها داشته اند.

بیشترین ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه نیز به ترتیب مرتبط با لوازم یدکی با ۱۵۰٫۲ میلیارد ریال، لوازم خانگی با ۲۸٫۴ میلیارد ریال، مواد خوراکی و محصولات صنایع غذایی با ۱۹٫۱ میلیارد ریال بوده است.

همچنین کالای قاچاق موضوع تبصره(۴) الحاقی ماده(۱۸) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ۱۷٫۸ میلیارد ریال، دارو و محصولات دارویی با ۱۰٫۳ میلیارد ریال و سوخت ها و روغن های معدنی با ۱۰٫۳ میلیارد ریال در رده های بعدی بیشترین ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه قرار دارند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.