انجمن‌ها حلقه اتصال بین معلمان و ستاد هستند

0 7

وزیر آموزش و پرورش در بیست و هفتمین اجلاس کشوری نمایندگان اتحادیه انجمن‌های علمی در قم اظهار کرد: انجمن‌ها حلقه اتصال بین معلمان و ستاد هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز محسن حاجی میرزایی در سفر به قم با حضور در بیست و هفتمین اجلاس کشوری نمایندگان اتحادیه انجمن های علمی که در باشگاه  فرهنگیان قم برگزارشد، با تسلیت شهادت سردار رشید اسلام قاسم سلیمانی اظهار کرد: خبر شهادت سردار بزرگ اسلام همه ما را اندوهگین کرد. او جان خودش را در مسیر دفاع از مظلومان جهان نثار کرد لذا به گردن همه مسلمان و ملت های جهان حق دارد.

وی با بیان اینکه راه شهید سلیمانی ادامه خواهد داشت و آموزش و پرورش از او به عنوان نماد جهاد و شهادت یاد خواهد کرد، تصریح کرد: ما مسئولیت داریم که  فرهنگ جهاد‌ و شهادت را در دانش آموزان نهادینه کنیم.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به خدمات انجمن های علمی نیازمند است زیرا حلقه وصل ستاد با دانش آموزان و معلمان انجمن های علمی هستند.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه معلمان از مجری برنامه های درسی باید به مراجع تصمیم ساز تبدیل شوند، اظهار کرد:  محتوا را تولید می کنیم که معلمان آنها را آموزش می دهند و هرچه ما تدوین می کنیم معلمان تدریس می کنند لذا هرچه ارتباط ستاد با تشکیلات معلمان قوی تر باشد ارتباط ستاد با معلمان موثرتر خواهد بود.

حاجی میرزایی خاطرنشان  کرد: دانش، ارزش های جامعه و نیازهای مخاطب سه عنصر اصلی در تولید و محتوای آموزشی است لذا اگر ارتباط صف و ستاد سنجیده تر برقرار شود بهره بیشتری حاصل می شود.

وی با بیان اینکه اگر معلم را حلقه وصل به دانش آموزان بدانیم تشکل های علمی محقق کننده ارتباط موثر بین معلمان و ستاد هستند، خاطرنشان کرد: انجمن های علمی عامل مهم تحقق تعامل بین معلمان، دانش آموزان و ستاد است و سیاست ما حمایت از انجمن های علمی است که نقشی پایدار خواهد بود. لذا اثربخشی به عهده معلمان است و برای اثربخشی ارتباطات، انجمن ها باید تلاش کنند.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: ریاضی برای درست اندیشیدن و خوب تفکرکردن و انسجام دادن به ذهن لازم و ضروری است و به واسطه نقشی که ایفا می کند بسیار مهم است.

وی با اشاره به برخی از ریاضیدانان بزرگ ایران در طول تاریخ تصریح کرد:ایران سابقه درخشانی در داشتن دانشمندان ریاضی داشته است بنابراین انتظار می رود ما در آموزش و پرورش این نقش را استمرار دهیم واین هنر را توسعه دهیم.

 عضو کابینه تدبیر و امید خاطرنشان کرد: همه علوم به نوعی در پیوند و ارتباط با ریاضی است. ریاضی ابزار زندگی است، زبان تحقیق و ابزاری موثر برای پیوند بین متغیرها در پزشکی، مهندسی و… است.

حاجی میرزایی ادامه داد: ریاضی کوتاه ترین مسیر برای انتقال مفاهیم است و همچنین در جنبه تربیتی می تواند به ما کمک کند لذا نظم فکری به مدد ریاضی انجام می شود .

حاجی میرزایی بر اندیشه روی محتوا و روش های ریاضی تاکید و افزود: در حوزه ریاضی دیدگاه های مطرح شده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه باید بررسی کنیم تا ببینیم سهم ریاضی در تحقق ساحت های ششگانه سند تحول چیست، خاطرنشان کرد: در سال های اخیر شاهد کاهش علاقه و انتخاب دانش آموزان به رشته ریاضی هستیم و این نگران کننده است بنابراین باید در این زمینه تدبیر کنیم تا در آینده دچار مشکل در حوزه مهندسی نشویم.

وزیرآموزش و پرورش از ابلاغ دستورالعمل شکل گیری انجمن ها در روزهای آینده خبر داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.