اهدا ۲۵ هزار جلد کتاب از سوی آستان قدس رضوی به کتابخانه های خراسان شمالی

0 0

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از اهداء ۲۵ هزار جلد کتاب از سوی آستان قدس رضوی به کتابخانه های عمومی استان در هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین فرخنده با اعلام این خبر گفت: این حرکت فرهنگی در راستای ارتقاء و توسعه فرهنگ کتابخوانی و غنی سازی کتابخانه های عمومی استان با پیگیری های فرهنگ وارشاد اسلامی صورت گرفته است.

وی با اشاره به ۲۵ هزار نسخه کتاب اهدایی افزود: بخش عمده کتاب ها با توجه کمبود کتاب، به کتابخانه مرکزی بجنورد و مابقی در بین سایر کتابخانه های استان توزیع خواهد شد.

وی موضوعات کتاب هایی اهدایی را در زمینه علوم انسانی، دینی و مذهبی، تاریخی، هنری، علمی، رمان و ادبیات و کودک و نوجوان دانست و تصریح کرد: با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان چهار نفر از کتابداران استان  این کتاب ها را انتخاب کرده اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه تنوع کتاب ها در ایجاد جاذبه های بیشتر برای کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه بسیار موثر است از همکاری های ریاست سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در انجام این حرکت ارزشمند فرهنگی قدردانی کرد.

فرخنده با اشاره به راه اندازی ۲۴ کتابخانه روستایی و شهری در ۴ سال اخیر در استان خراسان شمالی و افزایش سرانه فضای مطالعه در استان افزود: کتابخانه های استان نیازمند کتاب های بیشتر  است و همزمان پیگیر غنی نمودن کتابخانه های استان هستیم و علاوه بر موضوع فوق با پیگیری های انجام شده ، سهمیه کتاب استان از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد  اسلامی، امسال نسبت به سال گذشته به بیش از سه برابر افزایش یافته است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.