اولین جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار شد

0 4

اولین جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور دستگاه های ذیربط و به ریاست مشترک صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علی ربیعی سخنگوی دولت در دفتر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این جلسه که با حضور دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شواری عالی فضای مجازی و معاونان وزرای بهداشت و درمان آموزش پزشکی، کشور، اطلاعات، فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون رسانه ای دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، معاون سیاسی سازمان صدا وسیما و دبیر شورای اطلاع رسانی دولت برگزار شد آخرین اقدامات برای ارتقای سطح اطلاعات افکار عمومی به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا مورد بررسی و تبادل نظر قرارگرفت. 

در این جلسه راه کارهای هم افزایی دستگاه های مختلف برای پاسخ به سوالات مردم و رفع شبهات، ابهامات و شایعات در موضوع ویروس کرونا بررسی شد.

همچنین با توجه به تاکیدات رییس جمهور محترم برای شفاف سازی و اطلاع رسانی منطبق با واقعیت به مردم، راه کارهای ایجاد ارتباط دوسویه با مردم و استفاده از ظرفیت همه دستگاه ها گفت وگو و تصمیمات مقتضی اتخاذ گردید. 

با توجه به انتشار اخبار غیر واقعی و بعضا ساختگی و رواج برخی شایعات، تدابیر و تصمیمات لازم برای اطلاع رسانی بهنگام از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در موضوع پیشگیری و درمان و سایر دستگاه ها برای رفع نیازهای مردم صورت گرفت.

دراین نشست از تلاش های کلیه خبرنگاران و دست اندرکاران رسانه ملی و سایر رسانه های شناسنامه دار از جمله خبرگزاری ها، روزنامه ها، پایگاه های اطلاع رسانی و فعالان شبکه های مجازی در اطلاع رسانی و آموزش های بهداشتی و درمانی در مواجهه با بحران جاری کرونا در کشور تشکر و قدردانی شد و ضرورت استمرار و نقش آفرینی در این شرایط حساس در تولید و نشر اطلاعات متناسب با نیاز مردم و تقویت همکاری با دستگاه های مسئول مورد تاکید قرار گرفت. 

همچنین درکمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا مقرر شد که کارگروههای مختلف تعیین شده برای تقویت بخش اطلاع رسانی درمورد اقدامات و پاسخ به شبهات و بعضا القائات که توسط برخی رسانه های معاند و بعضا بدون هویت ایجاد اختلال روحی وروانی و اضطراب در ذهن مردم می کنند، با قوت و شبانه روزی فعالیت خود را استمرار بخشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.