بازی‌ها نقش اول را در پر کردن خلأهای تربیتی در فضای آموزشی ایفا می‌کنند

0 1

معاون پرورشی و فرهنگی در آیین افتتاح «مدرسه بازی‌سازان فردا» اظهار کرد: بازی‌ها می‌توانند نقش اول را برای پر کردن خلأهای تربیتی در فضای آموزشی کشور ایفا کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علیرضا کاظمی در این آیین بابیان اینکه امروز از یک کار مشترک رونمایی می‌شود اظهار کرد: باید از وزیر آموزش‌وپرورش تشکر کرد چراکه راه‌اندازی شبکه شاد یک کار ماندگار است که از سوی او شکل‌گرفته است و تهدید کرونا را در بحث آموزش به یک فرصت تبدیل کرد.

وی افزود: بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری آموزش‌وپرورش و نظام تعلیم و تربیت است؛ بازی‌های رایانه‌ای از منظرهای ارتباط با تکنولوژی با علم دنیا و جذابی برای بچه‌ها همچنین نقش خود در تربیت مؤثر است لذا امروز به این موضوع مانند یک بازی صرف دیده نمی‌شود بلکه بازی ابزاری برای تربیت است.

کاظمی بیان کرد: علاقه دانش‌آموزان و کودکان به بازی مهم است هیچ‌چیز برای یک کودک بهتر از بازی نیست؛ بازی تأثیر زیادی بر روح و روان دانش‌آموز دارد اکنون‌که شرایط باعث شده بسیاری از فعالیت‌های گروهی و حضوری وجود نداشته باشد این بازی‌ها می‌توانند نقش اول را برای پر کردن خلأهای تربیتی در فضای آموزشی کشور ایفا کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش افزود: هدف مدرسه بازی‌سازان فردا ارتقای دانش و سواد رسانه‌ای دانش‌آموزان با استفاده از بازی‌های رایانه‌ای و مصرف درست از آنان، تولید و کشف استعدادها و تربیت نیروی انسانی و استفاده از ظرفیت بازی‌های رایانه‌ای در آموزش و تربیت دانش‌آموزان با رویکرد عدالت بخشی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.