با قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد آشنا شویم (۳)

0 0

روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران درنظر دارد برای شناخت و آگاهی بیشتر آحاد جامعه از قوانین و مقررات استاندارد که همه به نوعی با آن مواجه هستند، قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد را بصورت خلاصه و مفید در اختیار عموم مردم قرار دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از استاندارد، مهمترین هدف تدوین قوانین بشری ایجاد فضای امنیت و آرامش برای ذی نفعان است و مهمترین موهبتی که در پرتو رعایت قانون حاصل می شود امنیت، رفاه، آسایش و عدالت اجتماعی است.

قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد مشتمل بر شصت ماده و سی و سه تبصره است که پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی و تایید و موافقت مجمع تشخیص مصلحت نظام، توسط رییس جمهور در تاریخ ۲ دی ماه ۱۳۹۶ برای اجرا به سازمان ملی استاندارد ایران ابلاغ شد.

•    طبق این قانون ؛

✅  همه دستگاههای اجرائی is، دانشگاهها، مراکز آموزشی و پژوهشی مکلفند در امر تدوین استانداردها و سایر امور مربوط با سازمان همکاری داشته باشند.

 ✅ سازمان می‌تواند انجام تحقیقات جهت تدوین و به‌روزرسانی استانداردها را برای بالابردن کیفیت، افزایش کارایی و بهبود روشهای تولید و خدمت را به پژوهشگاه استاندارد واگذار نماید.
 ✅   پژوهشگاه استاندارد در چهارچوب قوانین و مقررات حاکم بر دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی و قانون هیأت امنا به صورت وابسته به سازمان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و شرح وظایف آن به تصویب شورای‌عالی استاندارد می‌رسد.

روابط عمومی سازمان ملی استاندارد ایران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.