برای تمامیت ارضی و استقلال عراق ارزش بسیار قائلیم

0 1

وزیر امورخارجه کشورمان با تاکید بر این که حمله موشکی ایران با اطلاع دولت عراق بوده است گفت: برای تمامیت ارضی و استقلال عراق ارزش بسیار قائلیم و معتقدیم امنیت باید براساس احترام متقابل و تمامیت ارضی همه کشورهای منطقه توسط همگان باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمدجواد ظریف عصر چهارشنبه پس از امضاء دفتر یادبود شهدای ترور اخیر در سفارت عراق در تهران درباره این که گفته می شود که این اقدام  ایران تجاوز به خاک عراق  است گفت:  اقدام جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با پایگاهی بوده که علیه سردار شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و سایر شهدای این فاجعه توسط جنایتکاران آمریکا صورت گرفته است.

وی افزود: این اقدام با اطلاع دولت عراق بوده است و همانطور که دولت عراق اعلام کرده است به اطلاع نیروهای مسلح و دولت عراق رسیده است.

ظریف ادامه داد: بنده یکبار دیگر به مردم بزرگ عراق این مصیبت را تسلیت عرض می کنم به واقع خون شهدای ما که قبلا بدست داعش ریخته شده بود امروز به دست شقی ترین آحاد عالم توسط آمریکایی های حامی داعش ریخته شده که البته برادری و همبستگی ملت ایران و عراق را برای همیشه تضمین کرد.

وزیر امورخارجه گفت: حضور گسترده مردم عراق و ایران در تشییع جنازه این شهدای بزرگوار یکبار دیگر به دنیا نشان دادکه خون این شهدا برای ملت های منطقه برکات  و برای استعماگران خطراتی کمتر از حضور آنها نیست.

وی افزود: خداوند این شهدای عزیز ما ابومهدی المهندس و همراه آن و شهید ما برادر عزیزم قاسم سلیمانی را در جوار معصومین و پیامبر اکرم (ص) قرار دهد و خداوند توفیق دهد که راه آنها را دنبال کنیم.

وی درباره خوشحالی مردم از این اقدام ایران در خصوص حمله به پایگاه نظامی آمریکا گفت: مردم ما خوشحال هستند از این که اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه نشان داده شد. اما خون شهید سلیمانی بسیار بالاتر از این است و انتقام خون شهید سلیمانی صرفا امروز صبح در بعد نظامی با حمله به پایگاهی که از آنجا علیه شهید اقدام شده بود انجام شد.
ظریف افزود: اما بعد واقعی انتقام از شهید سلیمانی همانطور که رهبری گفتند این خواهد بود که آمریکا با این اقدام احمقانه پایان حضور خود را در این منطقه رقم زده است و پایان حضور آمریکا در این منطقه که حتما اتفاق خواهد افتاد یک خبر بسیار خوب برای منطقه و نسل های آینده ما خواهد بود چون حضور آمریکا در این منطقه جز خسارت و شرارت چیزی به همراه نداشت.
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.