بیش از ۲ میلیون خدمت آزمایشگاهی ثبت شد

0 0

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی این چند سال، پایش فعالیت‌های مراکز عضو شبکه را در اولویت کاری خود قرار داده است. ششمین دوره آن با بررسی فعالیت بیش از ۲۰۰ مجموعه آزمایشگاهی نشان داد که این مراکز بیش از ۲ میلیون خدمت ارائه کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رصد اقدامات و فعالیت‌های مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به ششمین دوره خود رسید. این کار پایان هر سال با بررسی تلاش‌های این مراکز اتفاق می‌افتد. سال ۹۸ هم با وجود شیوع بیماری کرونا در کشور این ارزیابی‌های انجام شد. آمارهای نهایی هم نشان می‌دهد که حدود ۶۸ هزار مشتری از ۲ هزار و ۶۰۰ خدمات آزمایشگاهی بهره برده‌اند. این خدمات توسط ۲۹۷ مجموعه ارائه شده است.

نکته جالب توجه این است که درآمد آزمایشگاه‌ها از ارائه این خدمات عددی برابر با ۲ میلیارد و ۱۴۵ میلیون ریال است. رقمی که برای این مجموعه‌ها قابل توجه است. هرچند که تا رسیدن به عدد مطلوب، باید منتظر ماند.

در ششمین دوره این ارزیابی‌ها ۶ مرکز خصوصی و ۴ مرکز دولتی رتبه‌های برتر را کسب کردند. این ارزیابی‌ها بر اساس چند شاخص کارکرد، مشتری مداری و فعالیت شبکه‌ای انجام شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.